Ekoenergetyka dostarczy kolejne ładowarki do Barcelony

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Ekoenergetyka zawarła umowę na dostawę stacji ładowania autobusów elektrycznych do Barcelony - stolicy Katalonii. W ramach kontraktu, realizowanego we współpracy z firmą Endesa Energia S.A.U., już wkrótce trafią do odbiorców dwie ładowarki pantografowe o mocy jednostkowej 500 kW.

Ekoenergetyka dostarczy kolejne ładowarki do Barcelony

Urządzenia zostały przystosowane do panujących w regionie warunków atmosferycznych i wysokich temperatur. Stacje ładowania będą wyposażone w systemy chłodzące, których poziom hałasu podczas pracy utrzyma się poniżej 55 dB. Jest to istotny parametr, który wpływa na komfort okolicznych mieszkańców.

Firma ma już doświadczenie w opracowywaniu stacji ładowania przystosowanych do pracy w przestrzeni miejskiej Katalonii. Wcześniej Ekoenergetyka dostarczyła rozwiązania dla operatora Transports Metropolitans de Barcelona. W zajezdni TMB zainstalowano siedem ładowarek wyposażonych w złącza plug-in dysponujące mocą jednostkową 50 kW oraz pantografowe o mocy 500 kW. Barcelona w najbliższych latach zamierza wymienić flotę najstarszych autobusów na elektryczne.

źródło: Ekoenergetyka-Polska