Ekoenergetyka dostarczy do Berlina 130 stacji ładowania

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Ekoenergetyka-Polska zawarła umowę z niemieckim przedsiębiorstwem komunikacyjnym Berliner Verkehrsbetriebe na dostawę 130 stacji ładowania o mocy 150 kW do Berlina. Pierwsze ładowarki trafią do operatora już w lutym bieżącego roku. To kolejne takie zlecenie dla Ekoenergetyki w Niemczech, wcześniej firma realizowała projekty w Hamburgu i Monachium. Niemiecka stolica zamierza do 2030 roku wymienić flotę liczącą 1,5 tys. autobusów na te z napędem elektrycznym.

Ekoenergetyka dostarczy do Berlina 130 stacji ładowania

Zamówione ładowarki będą wyposażone w wyświetlacz LCD, złącze CCS i czytnik chipów RFID. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń stacja zostanie wyposażona w konstrukcję z ramieniem wychylnym, ułatwiającą podawanie przewodu energetycznego. To rozwiązanie ograniczy zużycie komponentów złącza i wyeliminuje możliwość jakiejkolwiek kolizji z podjeżdżającymi autobusami. Dodatkowo infrastruktura całościowo będzie wyposażona w system diagnostyczny.

Do tej pory Ekoenergetyka dostarczyła ponad 500 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach, a ich łączna moc wynosi 45 tys. kW. Z instalacji dostarczonej przez polskiego producenta korzystają pojazdy m.in. w Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Finlandii, Rosji, Niemczech i Singapurze.

źródło: ekoenergetyka

Zobacz również