Ekoenergetyka dostarczy do Monachium 56 ładowarek

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Ekoenergetyka-Polska dostarczy do Monachium 56 chłodzonych cieczą stacji ładowania o mocy jednostkowej 150 kW. Ładowarki zostaną zainstalowane w nowej zajezdni München-Moosach niemieckiego operatora transportu publicznego SWM Stadtwerke München. Prace rozpoczną się w kwietniu 2020 roku, a uruchomienie całego systemu ładowarek nastąpi do stycznia 2021 roku.

Ekoenergetyka dostarczy do Monachium 56 ładowarek

Przy realizacji projektu udział weźmie również niemiecka firma WISAG Elektrotechnik Bayern GmbH & Co, która będzie odpowiedzialna za dostawę i montaż przewodów elektroenergetycznych oraz budowę stacji transformatorowej. Nowa zajezdnia ma zarządzać około 200 autobusami elektrycznymi. Obiekt ten będzie się składał z nowoczesnego kompleksu budynków Hybrid-M i podziemnych hal ze stanowiskami do ładowania, a na wyższych kondygnacjach znajdą się pomieszczenia biurowe.

Ładowarki zostaną wyposażone w złącza typu CCS Combo 2, które będą podawane automatycznie z sufitowego uchwytu bezpośrednio na miejsce postoju autobusu. Komponenty elektroenergetyczne urządzeń będą chłodzone cieczą, a wygenerowane ciepło zostanie użyte do ogrzania budynków. Jest to jedyne takie rozwiązanie w skali Europy.

źródło: Ekoenergetyka

Zobacz również