Ekoenergetyka dostarczy do Monachium 56 ładowarek

Ekoenergetyka-Polska dostarczy do Monachium 56 chłodzonych cieczą stacji ładowania o mocy jednostkowej 150 kW. Ładowarki zostaną zainstalowane w nowej zajezdni München-Moosach niemieckiego operatora transportu publicznego SWM Stadtwerke München. Prace rozpoczną się w kwietniu 2020 roku, a uruchomienie całego systemu ładowarek nastąpi do stycznia 2021 roku.

Posłuchaj
00:00

Przy realizacji projektu udział weźmie również niemiecka firma WISAG Elektrotechnik Bayern GmbH & Co, która będzie odpowiedzialna za dostawę i montaż przewodów elektroenergetycznych oraz budowę stacji transformatorowej. Nowa zajezdnia ma zarządzać około 200 autobusami elektrycznymi. Obiekt ten będzie się składał z nowoczesnego kompleksu budynków Hybrid-M i podziemnych hal ze stanowiskami do ładowania, a na wyższych kondygnacjach znajdą się pomieszczenia biurowe.

Ładowarki zostaną wyposażone w złącza typu CCS Combo 2, które będą podawane automatycznie z sufitowego uchwytu bezpośrednio na miejsce postoju autobusu. Komponenty elektroenergetyczne urządzeń będą chłodzone cieczą, a wygenerowane ciepło zostanie użyte do ogrzania budynków. Jest to jedyne takie rozwiązanie w skali Europy.

Źródło: Ekoenergetyka

Powiązane treści
MZA zawarło umowę z Ekoenergetyką na dostawę 68 ładowarek
Ekoenergetyka dostarczy do Berlina 130 stacji ładowania
W Poznaniu powstało największe skupisko ładowarek EV
Kanclerz Angela Merkel zapowiada milion ładowarek w Niemczech
Volkswagen w Europie uruchomi 36 tys. punktów ładowania
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki
Bezpieczeństwo
Bezpieczny system – bezpieczne maszyny – bezpieczni ludzie
Przemysł 4.0
Rewolucja w zarządzaniu odpadami jądrowymi: Wielka Brytania inwestuje 9,5 mln funtów w autonomiczne roboty sortujące
Roboty
4NE1 i MiPA – NEURA Robotics wprowadza roboty kognitywne do przemysłu i domu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów