Volkswagen zainwestował w Polsce 10 mld złotych

| Gospodarka Aktualności

Volkswagen Poznań - największy producent samochodów w Polsce - oddał do użytku nową halę logistyczną wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Firma zakończyła pierwszy etap rozbudowy swojego zakładu, druga faza obejmie powiększenie hali spawalni, która zostanie ukończona w połowie 2020 roku. Volkswagen zainwestował już w polskie obiekty ponad 10 mld złotych. W latach 2019-2020 planuje inwestycje w wysokości 2 mld złotych.

Volkswagen zainwestował w Polsce 10 mld złotych

Przekazany do użytku obiekt ma powierzchnię 46 tys. m² i jest w stanie pomieścić nawet 10 tys pojemników z komponentami do produkcji samochodów. Jego budowa trwała 13 miesięcy.

Celem inwestycji jest zredukowanie ruchu ciężarówek między halą montażową a magazynami znajdującymi się z dala od zakładu. Producent planuje jeszcze w tym roku rozpocząć budowę łącznika technologicznego między halą montażową a logistyczną. Będą nim dostarczane części z magazynu za pomocą autonomicznych platform.

Spółka Volkswagen Poznań osiągnęła w 2018 r. rekordowy, pod względem wyprodukowanych samochodów, wynik - z linii produkcyjnych zjechało blisko 267 tys. pojazdów.

źródło: WNP

Zobacz również