Solaris dostarczy na Węgry autobusy elektryczne za 4,7 mln euro

| Gospodarka Aktualności

Solaris Bus & Coach dostarczy 10 elektrycznych autobusów do miasta Paks zlokalizowanego w środkowej części Węgier. Umowa o wartości 4,7 mln euro obejmuje sześć pojazdów Urbino 12 electric i cztery Urbino 8,9 LE electric, wraz z pięcioma ładowarkami stacjonarnymi, a także zapewnienie serwisu. Autobusy mają być dostarczone w ciągu 11 miesięcy od podpisania kontraktu.

Solaris dostarczy na Węgry autobusy elektryczne za 4,7 mln euro

Solaris Urbino 12 electric o długości 12 m może pomieścić 70 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Autobus został wyposażony w silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Całość jest zasilana przez akumulatory Solaris High Energy o pojemności 250 kWh. Ładowanie pojazdu odbywać się będzie poprzez złącze plug-in. Solaris Urbino 8,9 LE (o długości 8,9 m), mając 24 miejsca siedzące, może pomieścić w sumie 40 osób. Został wyposażony w ten sam silnik, który zasilany będzie przez akumulator o pojemności 200 kWh.

Zamówione przez miasto pojazdy będą pierwszymi autobusami zeroemisyjnymi, które Solaris dostarczy na Węgry. Ogółem polski producent dostarczył już do tego kraju 150 pojazdów, w tym 100 trolejbusów. Dzięki zwartej umowie, Węgry stały się 18 europejskim krajem, do którego Solaris dostarczy autobusy elektryczne.

źródło: orpa.pl