Technologia ABB TOSA zasili w 15 sekund e-busy w Indiach

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Według raportu The Times, Ashok Leyland i ABB Power Products połączyli siły, aby opracować pilotażową wersję autobusu elektrycznego, który będzie wykorzystywał technologię błyskawicznego ładowania. Firma twierdzi, że to rozwiązanie pozwoli na naładowanie akumulatora w ciągu kilku sekund. Według raportu pomoże to uniknąć konieczności wycofywania e-pojazdu co kilka godzin z eksploatacji w celu zasilenia. Minimalizuje to wielkość floty, a także zwiększa możliwości w kwestii transportu pasażerów.

Technologia ABB TOSA zasili w 15 sekund e-busy w Indiach

Dyrektor zarządzający ABB Power Products and Systems India, Venu Nuguri powiedział, że celem tego rozwiązania jest zapewnienie transportu publicznego o zerowej emisji i wysokiej przepustowości. W raporcie stwierdzono również, że Ashok Leyland opracuje autobusy elektryczne z technologią błyskawicznego ładowania ABB TOSA.

Autobusy będą doładowywane na wybranych przystankach. Ładowanie akumulatorów ma zajmować 15 sekund dzięki zwiększeniu mocy do 600 kW, a dodatkowe kilka minut może zapewnić w pełni naładowane baterie.

Zgodnie z umową, firma ABB Power Grids w Indiach będzie odpowiedzialna za projekt, instalację infrastruktury i uruchomienie systemu ładowania. Przedsiębiorstwo Ashok Leyland zajmie się produkcją i dostawą autobusów elektrycznych wyposażonych w rozwiązanie TOSA firmy ABB.

źródło: electronicsb2b