Przyszłość rynku systemów wizyjnych

Według Markets and Markets wartość globalnego rynku systemów wizyjnych zwiększy się z prawie 11 mld dolarów w 2020 roku do blisko 15 mld dolarów w roku 2025, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o prawie 6%. Przyczyni się do tego głównie rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie kontroli jakości i automatyzacji oraz na roboty przemysłowe sterowane wizyjnie.

Posłuchaj
00:00

Najszybciej będzie się rozwijał segment oprogramowania. Napędzać go będzie przede wszystkim wdrażanie w nim najnowszych rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, dzięki którym zwiększa się funkcjonalność, dokładność oraz szybkość działania systemów wizyjnych, przy jednoczesnym minimalizowaniu potrzeb interwencji ich operatorów.

W segmencie sprzętowym z kolei duży udział w przyszłości utrzymają systemy wizyjne oparte na komputerach PC, choć w miarę rozwoju technologii kamer inteligentnych, jak również IoT, systemy wizyjne oparte na smartkamerach będą stale zyskiwać na znaczeniu. Pod względem zastosowania najszybciej, w okresie objętym analizą, systemy wizyjne będą się upowszechniać w przemyśle spożywczym i w branży opakowaniowej.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Komputery modułowe dla przemysłowych systemów wizyjnych wykorzystujących sztuczną inteligencję
Porcjowanie żywności za pomocą systemów wizyjnych 3D

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów