Emerson przejął American Governor Company

| Gospodarka Aktualności

Emerson ogłosił sfinalizowanie przejęcia American Governor Company, dostawcy technologii i usług w zakresie sterowania turbinami hydroelektrycznymi. Przejęcie to wzmacnia możliwości Emersona w zakresie energetyki wodnej, zwiększając jego zdolność do wspomagania przedsiębiorstw użyteczności publicznej w dostarczaniu energii z OZE i szybkim reagowaniu na dynamicznie zmieniające się obciążenie sieci elektroenergetycznej.

Emerson przejął American Governor Company

Przemysł energetyczny w coraz większym stopniu poszukuje możliwości wprowadzenia cyfrowych rozwiązań, aby pomóc w przewidywaniu, zarządzaniu i kontroli produkcji energii elektrycznej wytwarzanej z różnych źródeł. Systemy spółki American Governor rozszerzą technologię automatyzacji Ovation firmy Emerson, programowalnych sterowników RX3i oraz systemów monitorowania i ochrony stanu urządzeń, a także bezpieczeństwa cybernetycznego i symulacji.

Amerykańska firma dysponuje specjalistyczną wiedzą, która obejmuje najstarsze mechaniczne i najnowsze cyfrowe rozwiązania kontroli turbin wodnych. Zlokalizowane w pobliżu Filadelfii przedsiębiorstwo świadczy usługi dla ponad 1500 elektrowni wodnych na całym świecie. Emerson jak dotąd dostarczył cyfrowe technologie kontroli tysiącom elektrowni na całym świecie. Rozwiązania opracowane przez tę firmę odpowiadają za zarządzenie produkcją łącznie ponad 1,3 mln MW energii elektrycznej.

źródło: Automation.com