Energa OZE wdraża system komunikacji TETRA

| Gospodarka Komunikacja

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa, aby zapewnić niezawodną łączność w bieżącej komunikacji i sytuacjach kryzysowych związanych z bezpieczeństwem energetycznym. System ten będzie wykorzystany na terenach elektrowni wodnej we Włocławku i szczytowo-pompowej, zlokalizowanej w Żydowie.

Energa OZE wdraża system komunikacji TETRA

System TETRA będzie dysponować głosową komunikacją w standardzie cyfrowym, umożliwi też rejestrację rozmów oraz transmisję krótkich wiadomości tekstowych. Energa OZE będzie miała możliwość łączenia się z sieciami stacjonarnymi i komórkowymi oraz bezpośrednio w ramach sieci TETRA z podmiotami takimi, jak Polskie Sieci Energetyczne oraz Energa Operator.

Usługę ma zapewniać firma Enspirion, która będzie odpowiadać za łączność w europejskim standardzie TETRA. W odróżnieniu od sieci GSM i wyeksploatowanego systemu Digicom, TETRA gwarantuje nieprzerwaną łączność głosową i transmisję danych na potrzeby sterowania urządzeniami przesyłowymi, nawet do 36 godzin od zaniku zasilania podstawowego. Sieć TETRA charakteryzuje się większą efektywnością w zakresie komunikacji głosowej poprzez natychmiastowe nawiązywanie standardowych połączeń i tych grupowych, priorytetyzację ich oraz pozycjonowanie użytkowników.

źródło: Energa