Mitsubishi planuje budowę fabryki w Birmie

| Gospodarka Aktualności

Według raportu opublikowanego przez Nikkei Asian Review, Mitsubishi Motors rozważa budowę swojej pierwszej fabryki w byłym komunistycznym i zamkniętym państwie Birma (Myanmar). Mitsubishi jest jedną z 10 największych japońskich firm motoryzacyjnych, która produkuje ponad milion samochodów rocznie w kilkunastu fabrykach i centrach zaopatrzenia, a także posiada pięć ośrodków badawczo-rozwojowych.

Mitsubishi planuje budowę fabryki w Birmie

W Japonii Mitsubishi Motors posiada pięć fabryk, a główna siedziba firmy znajduje się w stolicy - Tokio. Kraje azjatyckie, w których Mitsubishi ma obecnie zakłady produkcyjne, to Filipiny, Tajlandia, Indonezja i Chiny. W wywiadzie dla Nikkei, CEO Mitsubishi Takao Kato mówi, że firma coraz bardziej angażuje się w Azję Południowo-Wschodnią. Wyjaśnia przy tym, że jakakolwiek przeprowadzka do Birmy wymagałaby współpracy z Mitsubishi Group, która jest właścicielem 20% Mitsubishi Motors, jest obecna na birmańskim rynku i ma o nim dużą wiedzę.

Firma Mitsubishi ogłosiła niedawno inwestycję na dużą skalę - o wartości ponad 75 mln dolarów - w zakładzie w Mizushimie, w celu produkcji nowych, lekkich samochodów elektrycznych, tzw. "kei cars". Opracowanie takiego samochodu rozważa wspólnie z Nissanem, partnerem w sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi.

źródło: Robotics & Automation News

Zobacz również