W Krakowie otwarto Showroom Fabryki Przyszłości

| Gospodarka Przemysł 4.0

Showroom Fabryki Przyszłości hub4industry demonstruje kluczowe obszary tzw. Fabryki Przyszłości, czyli nowoczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego: inteligentną robotyzację, niezawodną sieć bezprzewodową, inteligentną analitykę, elastyczną logistykę i cyberbezpieczeństwo w przemyśle. Oficjalne otwarcie showroomu, który znajduje się w dwóch krakowskich lokalizacjach, przy ul. Wrobela 3 (ASTOR Robotics Center) i przy ul. Smoleńsk 29 (ASTOR Technology Park), odbyło się 6 października.

W Krakowie otwarto Showroom Fabryki Przyszłości

Uruchomienie showroomu odbyło się cyfrowo - poprzez zdalne sterowanie robotami. Na otwarciu obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz urzędów i instytucji otoczenia biznesu z Polski południowej. Symboliczną wstęgę przecięli przedstawiciele hub4industry - Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firm ASTOR i T-Mobile Polska.

W showroomie zobaczyć można najnowocześniejsze, inteligentne i autonomiczne roboty dostarczane przez firmę ASTOR, a także sprawdzić działanie w przestrzeni przemysłowej sieci w technologii 5G, dostarczanej przez T-Mobile Polska. Zwiedzanie showroomu jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich przedstawicieli szeroko pojętego przemysłu. Aby zarezerwować termin wizyty należy napisać na adres info@hub4industry.pl lub dokonać zgłoszenia poprzez stronę www.hub4industry.pl/showroom.

Showroom Fabryki Przyszłości w Krakowie powstał z inicjatywy Digital Innovation Hubu hub4industry. To hub utworzony przez Krakowski Park Technologiczny, firmy - ASTOR i T-Mobile, uczelnie - Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Krakowską, a także ekspertów z BIM Klaster i Instytutu Kościuszki.

źródło: Krakowski Park Technologiczny

Zobacz również