General Motors za 2 mld dolarów zmodernizuje fabrykę w Spring Hill

| Gospodarka Aktualności

General Motors poinformował, że zainwestuje 2 mld dolarów w przystosowanie swojej fabryki w Spring Hill w stanie Tennessee do produkcji pojazdów elektrycznych, począwszy od nowego nowego modelu Cadillaca Lyriq, obok istniejących z napędem konwencjonalnym.

General Motors za 2 mld dolarów zmodernizuje fabrykę w Spring Hill

Zakład w Spring Hill będzie trzecią fabryką samochodów elektrycznych GM w USA, obok istniejących fabryk w Detroit i Orion Township w stanie Michigan. Fabryka w Tennessee została zbudowana w 1990 roku jako wyłączne źródło nieistniejącej już marki Saturn.

Produkcja samochodu Crossover Cadillac Lyriq w Spring Hill ma rozpocząć się pod koniec 2022 roku. AutoForecast Solutions, który śledzi na bieżąco plany produkcyjne przemysłu, spodziewa się, że produkcja pojazdów elektrycznych zostanie ogłoszona w późniejszym terminie dla fabryki w Meksyku.

Wśród dodatkowych inwestycji GM ogłosił, że przeznaczy 32 mln dolarów na fabrykę w Flint w stanie Michigan, która wytwarza serię pickupów Chevrolet Silverado i GMC Sierra.

GM zamierza wydać 100 mln dolarów na przeniesienie produkcji przeprojektowanego crossovera GMC Acadia z Spring Hill do zakładu w pobliżu Lansing w stanie Michigan. Spring Hill będzie kontynuować produkcję zwrotnic z silnikiem gazowym Cadillac XT5 i XT6. Fabryka będzie również wytwarzała inne przyszłe pojazdy elektryczne.

Dyrektor naczelna GM, Mary Barra przedstawiła plany zainwestowania 20 mld dolarów do 2025 roku w nowe pojazdy elektryczne i technologie akumulatorowe.

Producent samochodów zainwestuje 2,2 mld dolarów w modernizację swojej fabryki w Detroit-Hamtramck w celu uruchomienia pod koniec 2021 roku produkcji elektrycznego pickupa GMC Hummer EV, a następnie autonomicznego robotaxi i innych pojazdów elektrycznych.

źródło: Reuters

Zobacz również