Za 800 mln dolarów UPS Freight przechodzi w ręce TFI International

Gigant logistyczny United Parcel Services zawarł umowę sprzedaży jednostki UPS Freight na rzecz TFI International za kwotę 800 mln dolarów. UPS twierdzi, że decyzja o sprzedaży UPS Freight została podjęta po dogłębnej ocenie portfolio firmy i jest zgodna ze strategicznym pozycjonowaniem firmy na rynku jako "lepszy, a nie większy".

Posłuchaj
00:00

UPS i TFI International zawrą również umowę, zgodnie z którą UPS Freight będzie wykorzystywać sieć transportową UPS do realizacji przesyłek jeszcze przez okres pięciu lat.

Oczekuje się, że transakcja, która podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia i zatwierdzeniom regulacyjnym, zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2021 r. UPS chce ująć niegotówkowe odpisy z tytułu utraty wartości przed opodatkowaniem w wysokości około 500 mln USD w zestawieniu skonsolidowanych dochodów za rok zakończony 31 grudnia 2020.

Z ponad 85-letnią historią operacyjną UPS Freight jest jednym z największych przewoźników LTL (Less-than-truckload shipping, less than load) w USA, oferującym pełną gamę rozwiązań regionalnych i długodystansowych oraz gwarancję terminowych dostaw dla wszystkich przesyłek LTL. UPS Freight ma siedzibę w Richmond, w stanie Wirginia.

Źródło: Robotics & Automation

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
UPS razem z Wingcopterem opracuje nowe drony dostawcze
UPS rozszerza program dostaw za pomocą dronów
UPS uzyskał pełną zgodę administracyjną na dostawy dronami
UPS przystępuje do rywalizacji w zakresie dostaw dronami

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów