UPS przystępuje do rywalizacji w zakresie dostaw dronami

| Gospodarka Przemysł 4.0

United Parcel Service Inc (UPS), największa na świecie firma dostarczająca paczki, zaprezentowała we wtorek spółkę zależną UPS Flight Forward, obsługującą dostawy dronami. Firma oświadczyła, że złożyła wniosek o certyfikaty Federal Aviation Administration potrzebne do rozszerzenia działalności.

UPS przystępuje do rywalizacji w zakresie dostaw dronami

Uruchomienie UPS Flight Forward to kolejny krok w walce o pozycję lidera w powstającej amerykańskiej branży dronów dostawczych, z takimi potentatami, jak Amazon i Alphabet. UPS twierdzi, że już w tym roku Flight Forward może otrzymać certyfikat FAA dla wielu dronów i pilotów, stając się prawdopodobnie pierwszą firmą, która uzyska takie pozwolenie.

W ramach Flight Forward UPS, razem z dronowym partnerem Matternet, planuje wprowadzenie, generujących znaczne przychody, usług dla szpitali. W ramach pierwszej tego typu usługi przewidziane jest uruchomienie od 5 do 10 codziennych bezzałogowych lotów, transportujących ludzkie próbki medyczne dla WakeMed Health & Hospitals w Raleigh, w Północnej Karolinie. Drony przenosić będą krew i próbki tkanek z różnych punktów wokół głównego kampusu szpitalnego WakeMed, w niewielkiej odległości od centralnego laboratorium.

Działalność jednostki Flight Forward ma być skierowana głównie na sektor opieki zdrowotnej. UPS zamierza w ten sposób wykorzystać, przynoszącą wyższe dochody, specjalistyczną usługę dostaw dronami do zrekompensowania malejących marży, do czego przyczynia się dynamiczny rozwój handlu detalicznego e-commerce.

źródło: Reuters