ZF dostarczy radary dalekiego zasięgu chińskiemu koncernowi SAIC

| Gospodarka Aktualności

Grupa ZF zawarła kontrakt na produkcję radaru pełnego zasięgu - ZF 4D Full-Range Radar - z chińskim koncernem motoryzacyjnym SAIC Motor Corporation. Radar ZF 4D Full-Range rozpoznaje otoczenie pojazdu w czterech wymiarach, w tym wysokości, dzięki czemu jego możliwości są zbliżone do możliwości czujników optycznych, takich jak kamery i lidary. Firma ZF rozpocznie dostawy tego typu radarów w 2022 roku.

ZF dostarczy radary dalekiego zasięgu chińskiemu koncernowi SAIC

W połączeniu z tymi rozwiązaniami radar o wysokiej rozdzielczości może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodności niezbędnej do prowadzenia pojazdów półautomatycznych i wysoce zautomatyzowanych, w tym na poziomie 4.

Radary pełnego zasięgu dysponują znacznie wyższą rozdzielczością niż radary zasięgu średniego, które zazwyczaj mają tylko 12 kanałów (trzy nadajniki, cztery odbiorniki). W radarach ZF Full-Range liczba kanałów jest 16 razy większa. Dzięki połączeniu wielu układów scalonych MMIC (Microwave Integrated Circuit) uzyskano w sumie 192 kanały.

Dane pochodzące z radaru pełnego zasięgu umożliwią bardzo szczegółowe rozpoznawanie obiektów. Na przykład - radar otrzymuje około 10 punktów danych od pieszego, zamiast jednego lub dwóch w porównaniu z typowymi radarami samochodowymi, co pozwala na uzyskanie bardziej precyzyjnych informacji, ponieważ rejestrują one prędkość mierzonego obiektu dla każdego punktu pomiarowego. Radar pełnego zasięgu może wykrywać nawet ruchy poszczególnych kończyn, co pozwala określić, w którym kierunku idzie pieszy.

źródło: ZF