Rynek monitorowania stanu maszyn - 3,6 mld dolarów w 2026 roku

Według Markets and Markets wartość globalnego rynku monitoringu stanu maszyn zwiększy się z 2,6 mld dolarów w 2021 roku do 3,6 mld dolarów w 2026, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o ponad 7%. Napędzać go będą głównie następujące czynniki: wzrost znaczenia zdalnej kontroli w związku z pandemią, rozwój bezpiecznych platform obliczeniowych w chmurze oraz łączności bezprzewodowej, popularyzacja predykcyjnego utrzymania ruchu, a także cyfryzacja w ramach inteligentnych fabryk.

Posłuchaj
00:00

Sprzyja temu także rozwój technologii uczenia maszynowego i możliwości w zakresie analizy dużych zbiorów danych, przyspieszających przetwarzanie danych generowanych w systemach monitorowania stanu maszyn. Głównymi czynnikami hamującymi będą natomiast sceptycyzm doświadczonych operatorów oraz trudności w integracji systemów monitoringu maszyn z pozostałymi wykorzystywanymi w danym zakładzie. Największy udział w tytułowym rynku będą miały rozwiązania online. Głównym użytkownikiem systemów monitorowania maszyn będzie przemysł naftowy.

Powiązane treści
Monitorowanie temperatury minimalizuje straty polskiego przemysłu spożywczego
Rynek rozwiązań monitorowania stanu maszyn
Tak robią to inni – monitorowanie stanu wtryskarek
Zdalne monitorowanie aktywności pracowników z wykorzystaniem "mobilnego opiekuna" w trosce o ich bezpieczeństwo w trakcie pracy
Monitorowanie stanu maszyn z wykorzystaniem platformy iCOMOX - Część 2
Monitorowanie stanu maszyn z wykorzystaniem platformy iCOMOX - Część 1
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki
Bezpieczeństwo
Bezpieczny system – bezpieczne maszyny – bezpieczni ludzie
Przemysł 4.0
Rewolucja w zarządzaniu odpadami jądrowymi: Wielka Brytania inwestuje 9,5 mln funtów w autonomiczne roboty sortujące
Roboty
4NE1 i MiPA – NEURA Robotics wprowadza roboty kognitywne do przemysłu i domu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów