Rynek monitorowania stanu maszyn - 3,6 mld dolarów w 2026 roku

Według Markets and Markets wartość globalnego rynku monitoringu stanu maszyn zwiększy się z 2,6 mld dolarów w 2021 roku do 3,6 mld dolarów w 2026, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o ponad 7%. Napędzać go będą głównie następujące czynniki: wzrost znaczenia zdalnej kontroli w związku z pandemią, rozwój bezpiecznych platform obliczeniowych w chmurze oraz łączności bezprzewodowej, popularyzacja predykcyjnego utrzymania ruchu, a także cyfryzacja w ramach inteligentnych fabryk.

Posłuchaj
00:00

Sprzyja temu także rozwój technologii uczenia maszynowego i możliwości w zakresie analizy dużych zbiorów danych, przyspieszających przetwarzanie danych generowanych w systemach monitorowania stanu maszyn. Głównymi czynnikami hamującymi będą natomiast sceptycyzm doświadczonych operatorów oraz trudności w integracji systemów monitoringu maszyn z pozostałymi wykorzystywanymi w danym zakładzie. Największy udział w tytułowym rynku będą miały rozwiązania online. Głównym użytkownikiem systemów monitorowania maszyn będzie przemysł naftowy.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Monitorowanie temperatury minimalizuje straty polskiego przemysłu spożywczego
Rynek rozwiązań monitorowania stanu maszyn
Tak robią to inni – monitorowanie stanu wtryskarek
Zdalne monitorowanie aktywności pracowników z wykorzystaniem "mobilnego opiekuna" w trosce o ich bezpieczeństwo w trakcie pracy
Monitorowanie stanu maszyn z wykorzystaniem platformy iCOMOX - Część 2
Monitorowanie stanu maszyn z wykorzystaniem platformy iCOMOX - Część 1

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów