Rynek powłok ochronnych - prawie 18 mld dolarów w 2026 roku

Markets and Markets przedstawiło analizę rynku epoksydowych, poliuretanowych, akrylowych, alkidowych oraz cynkowych powłok ochronnych. Wynika z niej, że jego wartość zwiększy się z prawie 14 mld dolarów w 2021 roku do blisko 18 mld dolarów w 2026. Oznaczać to będzie stabilny średni wzrost o ponad 5% rocznie.

Posłuchaj
00:00

Napędzać go będzie głównie rosnące zapotrzebowanie ze strony branży budowlanej, infrastruktury i przemysłu morskiego, w zabezpieczaniu nowych, a przede wszystkim w konserwacji istniejących podłoży. Głównym czynnikiem hamującym będą wysokie ceny surowców i energii. Wyzwaniem będzie także rozwój opłacalnych rozwiązań zgodnych z rygorystycznymi przepisami ochrony środowiska. Najszybciej popyt na tytułowe powłoki będzie rósł w regionie Azji i Pacyfiku.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Rynek powłok paneli słonecznych - prawie 16 mld dolarów w 2030 roku
Rynek powłok antykorozyjnych w 2019 przekroczy 26 mld dolarów
Rynek powłok przemysłowych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów