Dni Innowacji zenon 2021

| Gospodarka PLC, HMI, Oprogramowanie

W dniach 07-09 września producent oprogramowania COPA-DATA zaprosił do Salzburga klientów, partnerów oraz instytucje edukacyjne i badawcze na po raz pierwszy organizowane "Dni Innowacji zenon". Specjaliści IT i inżynierowie automatyki z 32 firm działających w różnych branżach dyskutowali o wyzwaniach i korzyściach wynikających z cyfryzacji i automatyzacji oraz o tym, jak działać w związku z postępującą konwergencją światów OT i IT.

Dni Innowacji zenon 2021

"Dni Innowacji zenon 2021" odbyły się pod hasłem "Wspólna praca z COPA-DATA nad przyszłością automatyzacji przemysłu i cyfryzacji". Łącznie 40 uczestników z jedenastu państw osobiście doświadczyło interakcji, dzielenia się wiedzą oraz dyskusji o najbliższej przyszłości ich branż.

Uczestnicy spotkania, pod opieką pracowników COPA-DATA z działu R&D, mieli okazję indywidualnie zaplanować dwa dni eventu, wybierając spośród różnorodnych tematów: inżynierii obiektowej za pomocą modułu zenon Smart Objects; skalowalnych, modułowych scenariuszy wdrażania; technicznych wyzwań konwergencji OT-IT; tematów związanych z bezpieczeństwem oraz kontekstualizacji i analizy danych.

Międzybranżowe podejście do tematu dało pole i możliwości do lepszego, wzajemnego poznania i nauki nowych rzeczy. Do Salzburga przyjechali eksperci z dziedziny budowy maszyn, technologii pakowania i automatyki przemysłowej, jak również ogólnej inżynierii oprogramowania i energetyki. Dwa dni eventu zwieńczyła nieformalna, wieczorna impreza.

Dzięki nowym informacjom i spostrzeżeniom zebranym podczas licznych paneli dyskusyjnych oraz wykładów w trakcie "Dni Innowacji", plan rozwoju oprogramowania zenon zostanie zweryfikowany i uzupełniony. Najnowsza wersja - zenon 10 - wydana została w kwietniu 2021 roku.

źródło: COPA-DATA