Dni Innowacji zenon 2021

W dniach 07-09 września producent oprogramowania COPA-DATA zaprosił do Salzburga klientów, partnerów oraz instytucje edukacyjne i badawcze na po raz pierwszy organizowane "Dni Innowacji zenon". Specjaliści IT i inżynierowie automatyki z 32 firm działających w różnych branżach dyskutowali o wyzwaniach i korzyściach wynikających z cyfryzacji i automatyzacji oraz o tym, jak działać w związku z postępującą konwergencją światów OT i IT.

Posłuchaj
00:00

"Dni Innowacji zenon 2021" odbyły się pod hasłem "Wspólna praca z COPA-DATA nad przyszłością automatyzacji przemysłu i cyfryzacji". Łącznie 40 uczestników z jedenastu państw osobiście doświadczyło interakcji, dzielenia się wiedzą oraz dyskusji o najbliższej przyszłości ich branż.

Uczestnicy spotkania, pod opieką pracowników COPA-DATA z działu R&D, mieli okazję indywidualnie zaplanować dwa dni eventu, wybierając spośród różnorodnych tematów: inżynierii obiektowej za pomocą modułu zenon Smart Objects; skalowalnych, modułowych scenariuszy wdrażania; technicznych wyzwań konwergencji OT-IT; tematów związanych z bezpieczeństwem oraz kontekstualizacji i analizy danych.

Międzybranżowe podejście do tematu dało pole i możliwości do lepszego, wzajemnego poznania i nauki nowych rzeczy. Do Salzburga przyjechali eksperci z dziedziny budowy maszyn, technologii pakowania i automatyki przemysłowej, jak również ogólnej inżynierii oprogramowania i energetyki. Dwa dni eventu zwieńczyła nieformalna, wieczorna impreza.

Dzięki nowym informacjom i spostrzeżeniom zebranym podczas licznych paneli dyskusyjnych oraz wykładów w trakcie "Dni Innowacji", plan rozwoju oprogramowania zenon zostanie zweryfikowany i uzupełniony. Najnowsza wersja - zenon 10 - wydana została w kwietniu 2021 roku.

Źródło: COPA-DATA

Powiązane treści
COPA-DATA aktualizuje platformę programową zenon 10
W AGH powstaje laboratorium badawczo-dydaktyczne zenon Energy Lab
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów