DHL zakupił od Toyoty 400 elektrycznych pojadów dostawczych

| Gospodarka Aktualności

Holenderski oddział DHL Parcel zakupił 400 sztuk elektrycznych pojazdów Toyota PROACE Electric. Są to średniej wielkości auta dostawcze z napędem elektrycznym, które zadebiutowały na europejskich rynkach wiosną 2021 roku.

DHL zakupił od Toyoty 400 elektrycznych pojadów dostawczych

Zakup modelu PROACE Electric jest wynikiem przetargu firmy DHL na elektryczne pojazdy użytkowe. Wszystkie samochody dostawcze i autobusy zakupione przez DHL Parcel muszą być wyposażone w bezemisyjny, elektryczny układ napędowy. Toyota PROACE Electric jest napędzana elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, zasilanym przez wydajne baterie o pojemności 75 kWh, które zapewniają zasięg do 303 kilometrów na jednym ładowaniu.

Przekazanie samochodów miało miejsce w parku biznesowym w Dordrecht, gdzie budowana jest 19. sortownia DHL, która po ukończeniu w październiku 2022 roku będzie najbardziej zaawansowanym centrum sortowania przesyłek w krajach Beneluksu.

Toyoty PROACE Electric będą służyły kurierom DHL Parcel dowożącym paczki do klientów z punktów ich odbioru, nazwanych DHL CityHubs. Firma DHL Parcel ma w Holandii 140 takich punktów. Każda elektryczna Toyota PROACE podczas jednego kursu będzie obsługiwała od 100 do 200 adresów.

źródło: Toyota

Zobacz również