Rozpoczęła się budowa Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego AGH

| Gospodarka Aktualności

AGH oraz Mostostal Warszawa podpisały umowę na budowę Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego (SCK) o wartości blisko 14 mln zł. Nowy obiekt będzie miejscem realizacji studenckich przedsięwzięć - od fazy projektowej do budowy prototypów. W nowym budynku studenci będą doskonalić dotychczasowe projekty typu łodzie i samoloty solarne, rakiety, łaziki czy pojazdy autonomiczne, a także kreować nowe.

Rozpoczęła się budowa Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego AGH

Projekt zakłada podział na sekcję projektową i konstrukcyjną, które zostaną rozmieszczone na dwóch kondygnacjach budynku. Powierzchnia użytkowa wyniesie 1322 m². Sekcja projektowa przeznaczona będzie dla kół naukowych z całej uczelni. Studenci będą mogli pracować merytorycznie nad prowadzonymi przez siebie projektami. Druga sekcja o charakterze konstrukcyjnym wyposażona będzie w niezbędny sprzęt pozwalający na realizację projektów w formie twórczej, a więc z użyciem tokarek, frezarek, spawarek czy drukarek.

SCK zlokalizowane będzie w miasteczku studenckim, w bliskim sąsiedztwie Klubu STUDIO i Klubu Kotłownia. Umożliwi to pracę w nim o dowolnej porze. Nowy obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2022 i 2023 roku.

źródło: AGH