Przyszłość rynku sprężarek powietrza

Wartość globalnego rynku sprężarek powietrza będzie w najbliższej przyszłości stabilnie rosnąć - o blisko 5% rocznie - aż do roku 2027, kiedy to sięgnie 42 mld dolarów. Największy popyt na te urządzenia spodziewany jest w przemyśle naftowym. Najpopularniejsze będą sprężarki przenośne, upowszechniające się w branży budowlanej oraz w górnictwie, gdzie są uważane za bezpieczne, wymagające niewielkiej konserwacji i łatwe w obsłudze źródło zasilania maszyn oraz narzędzi.

Posłuchaj
00:00

Będzie również rosnąć zapotrzebowanie na sprężarki odśrodkowe oraz bezolejowe. Jednym z głównych czynników hamujących rozwój tytułowego rynku będzie z kolei niewzrastająca wydajność sprężarek z powodu ograniczania przez producentów inwestycji w ich rozwój pod tym kątem.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Wchodzi SOLIDWORKS CPQ - rozwiązanie biznesowe oparte na AI, zapewniające szybką i dokładną konfigurację produktów, wycenę i ofertowanie
Przemysł 4.0
Rockwell Automation zaprezentuje Emulate3D Factory Test na targach Hannover Messe 2025
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Powiązane treści
Wartość rynku sprężarek powietrza przekroczyła 12 mld dolarów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów