Wspólna inwestycja Enei, PGE i Tauronu

Enea, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Tauron Polska Energia wybudują wspólnie farmy wiatrowe na Bałtyku. W planach są cztery takie instalacje. Firmy zdecydowały się na kooperację, aby zwiększyć swoje szanse w konkurencji z innymi przedsiębiorstwami energetycznymi, które zaczynają rywalizować o miejsce na atrakcyjnym dla energetyki wiatrowej Bałtyku.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Węzeł Porosły oddany do eksploatacji
Tauron unowocześni elektrownię wodną
Nowa farma wiatrowa Tauronu
Nowa instalacja kogeneracyjna Enei
Tauron buduje nową farmę słoneczną
Tauron buduje nową farmę wiatrową
Enea zmodernizowała linię SN
PGE kupiła elektrownię wiatrową o mocy 36 MW
PGE Dystrybucja zmodernizowała linie energetyczne
PGE zmodernizowało GPZ w Radzicach
Łaziki monitorują farmy wiatrowe PGE
Nowe farmy wiatrowe PGE
PGE wykorzysta specjalną platformę serwisową podczas napraw wiatraków
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Technologiczne Trendy roku 2026: co zmieni się w pracy w terenie
Roboty
Robotyka humanoidalna pod presją: AI napędza inwestycje szybciej niż realne wdrożenia
PLC, HMI, Oprogramowanie
Dassault Systèmes oferuje SOLIDWORKS 2026
Silniki i napędy
BIBUS MENOS na obchodach 20-lecia SECOH w Chinach: partnerstwo oparte na innowacjach i jakości
Przemysł 4.0
ABB otwiera nowe biuro w Poznaniu. Firma chce wesprzeć transformację energetyczną i automatyzację w regionie
Przemysł 4.0
Technologie submilimetrowe dla najbardziej wymagających sektorów przemysłu

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów