Deutsche Bahn i Kia dają drugie życie zużytym akumulatorom z samochodów elektrycznych

Koreański producent samochodów Kia oraz Deutsche Bahn nawiązali współpracę, aby wydłużyć żywotność akumulatorów stosowanych w mobilności elektrycznej. Zużyte akumulatory litowo-jonowe z pojazdów elektrycznych będą ponownie wykorzystywane do tworzenia wydajnych i opłacalnych systemów magazynowania energii. Całym procesem - od zakupu zużytych akumulatorów po produkcję magazynów energetycznych - zajmuje się korporacyjny startup DB Bahnbau Gruppe - Encore.

Posłuchaj
00:00

Encore rozpocznie seryjną produkcję i dystrybucję kilkuset systemów magazynowania energii w 2023 roku. Projekt pilotażowy został uruchomiony w kampusie EUREF w Berlinie, w lipcu 2022 roku.

Opracowane rozwiązania do przechowywania energii z akumulatorów drugiego okresu eksploatacji są modułowe i mogą być wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. Mogą gromadzić nadwyżki energii elektrycznej z systemów fotowoltaicznych lub, w ramach systemu rozproszonego, mogą przez cały dzień dostarczać energię do zajezdni DB, w których pociągi są przygotowywane do pracy. Na przykład, akumulatorowe systemy magazynowania energii są instalowane w różnych obiektach DB, w tym w zajezdni konserwacyjnej ICE w Lipsku, cyfrowym centrum testowym w saksońskim mieście Scheibenberg i na stacji Zorneding w Bawarii.

Zasadniczo każda firma, która ma wysokie zapotrzebowanie na moc czy energię, i chce skoncentrować się na energii odnawialnej, jednocześnie zmniejszając swój wpływ na środowisko, może skorzystać z systemu magazynowania energii z drugiego okresu użytkowania baterii.

Dealerzy Kia wysyłają akumulatory bezpośrednio do firmy encore, która sprawdza je i analizuje pod kątem bezpieczeństwa oraz jakości. Moduły bateryjne, które mają wystarczającą ilość pozostałej pojemności, staną się w drugim okresie żywotności systemami magazynowania energii, a te, które nie spełniają założonych wymagań, encore przekazuje do odpowiedniego recyklingu.

Baterie i nowe magazyny energii są transportowane w całej Europie głównie przez oddziały logistyczne Deutsche Bahn, czyli DB Schenker i DB Cargo. Istnieją surowe wymagania prawne dotyczące transportu i przechowywania modułów akumulatorowych, takie jak etykietowanie i kontrola temperatury podczas transportu, co sprawia, że ​​ich właściwy transport jest skomplikowany.

Źródło: Robotics and Automation News

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Prognoza dla rynku trackerów solarnych
Nowa inwestycja PGE Dystrybucji
Deutsche Bahn testuje pierwszy akumulatorowy pociąg pasażerski Alstomu
Nowa inwestycja PGE Dystrybucji
DB Schenker będzie miał autonomiczny frachtowiec
Firmy inwestują w fabryki akumulatorów EV w Europie
PGE Dystrybucja zwiększa możliwości przyłączeniowe OZE
Kia przeniesie zakład o wartości miliarda dolarów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów