COPA-DATA bije rekord sprzedaży

| Gospodarka Aktualności

Firma COPA-DATA zamknęła rok 2022 ze wzrostem przychodów rok do roku o 8,4%. Oznacza to, że rekordowy wynik z 2021 roku, wynoszący 64 mln euro obrotu, został przekroczony i wyniósł 69,4 mln euro. Przychody napędza transformacja w kierunku zrównoważonej produkcji i postępująca digitalizacja.

COPA-DATA bije rekord sprzedaży

Dzięki platformie programowej zenon, za pomocą prostej i bezpiecznej automatyzacji COPA-DATA wspiera przedsiębiorstwa przemysłowe, w tym grupę naukowo-techniczną Merck, Carlsberg Srbija, i dostawców energii, takich jak Salzburg AG. Oprogramowanie zenon integruje maszyny, komponenty instalacji i systemy sterowania wielu producentów, dzięki czemu zakłady mogą być obsługiwane wydajnie i elastycznie.

W 2022 roku, podobnie jak w latach poprzednich, zespół COPA-DATA powiększył się. Firma zatrudnia obecnie ponad 350 osób na całym świecie. COPA-DATA w minionym roku rozszerzyła swoją obecność na arenie międzynarodowej oraz światową sieć dystrybutorów, m.in. w Azji Południowo-Wschodniej i Chile. Rynek południowoamerykański, ze swoją pionierską rolą w sektorze fotowoltaicznym, jest jednym z regionów o najwyższym tempie wzrostu w zakresie energetyki odnawialnej.

Na zdjęciu: CMO Phillip Werr, CEO i założyciel Thomas Punzenberger oraz CSO Stefan Reuther (od lewej).

źródło: COPA-DATA

Zobacz również