DHL zainstaluje w swoich ośrodkach 5000 robotów Locus

| Gospodarka Roboty

Największy na świecie dostawca usług logistycznych zapowiada rozszerzenie współpracy z Locus Robotics - dostawcą autonomicznych robotów mobilnych (AMR). W ramach nowego partnerstwa DHL Supply Chain wdroży 5000 maszyn Locus Origin w swojej globalnej sieci magazynów i centrów dystrybucyjnych. Stanowić to będzie realizację największej jak dotąd umowy na AMR w branży.

DHL zainstaluje w swoich ośrodkach 5000 robotów Locus

Rozszerzona flota Locus AMR zapewni firmie DHL zaawansowaną automatyzację w celu optymalizacji operacji w łańcuchu dostaw oraz poprawy produktywności pracowników, a także dokładności, szybkości i wydajności w realizacji zamówień. Roboty zwiększą możliwości firmy w zakresie obsługi handlu elektronicznego, uzupełniania zapasów w sklepach detalicznych oraz logistyki farmaceutycznej i medycznej.

W swoich lokalizacjach na całym świecie DHL przekroczył już liczbę 250 mln jednostek wybranych przy użyciu rozwiązania LocusOne. Oczekuje się, że nowe urządzenia firmy Locus zostaną w pełni zintegrowane z operacjami DHL Supply Chain do końca roku.

źródło: Robotics and Automation