DHL kupi 2000 robotów Locus Robotics

Firma DHL Supply Chain, część Grupy Deutsche Post DHL, podpisała umowę ramową rozszerzającą współpracę z Locus Robotics. Do 2022 r. specjalista ds. łańcucha dostaw planuje kupić do 2000 robotów, stając się zdecydowanie największym na świecie klientem Locus Robotics. Początkowe inwestycje w roboty do kompletacji okazały się skuteczne przy operacjach na skalę komercyjną, a nowa umowa o wartości wielu milionów dolarów wzmocni strategię przyspieszonej cyfryzacji DHL.

Posłuchaj
00:00

Roboty do wspomagania kompletacji są najczęściej używane w handlu elektronicznym lub magazynach konsumenckich, by pomóc w kompletacji i uzupełnianiu zapasów, zwiększając w ten sposób wydajność i przyspieszając procesy dostaw. Pozwalają skrócić czas potrzebny na manewrowanie wózkami w magazynach, zmniejszyć fizyczne obciążenie pracowników i zwiększyć wydajność kompletacji.

- Technologia collaborative picking udowodniła swoją skuteczność i niezawodność w nowoczesnych magazynach. W naszych magazynach w USA, Europie i Wielkiej Brytanii znajduje się już ponad 500 robotów do wspomagania kompletacji. Do końca 2021 roku w łącznie ponad 20 lokalizacjach ma zostać dodanych kolejnych 500 robotów - mówił Markus Voss, dyrektor IT i dyrektor operacyjny DHL Supply Chain.

- Nasze rozszerzone partnerstwo z DHL odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na cyfryzację magazynów na całym świecie, aby sprostać dzisiejszym, gwałtownie rosnącym wyzwaniom związanym z realizacją zamówień - mówił Rick Faulk, dyrektor generalny Locus Robotics.

Pandemia przyspieszyła boom w handlu elektronicznym, co sprawia, że ​​pracochłonny proces kompletacji w ramach e-fulfillmentu odgrywa jeszcze większą i bardziej krytyczną rolę w spełnianiu wysokich wymagań klientów końcowych. DHL Supply Chain stale ocenia, które z wdrożonych technologii na stałe trafią do magazynów w celu dalszej optymalizacji procesów. Dostęp do dużych zbiorów danych oraz implementacja algorytmów i sztucznej inteligencji okazały się być "game changerem" w globalnym planowaniu łańcucha dostaw.

Źródło: Robotics & Automation News

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Aktualności
Collaborate Poland 2025 – największe wydarzenie poświęcone cobotom w Europie Środkowo-Wschodniej!
Zasilanie, aparatura nn
Kolejne farmy wiatrowe Enei
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Powiązane treści
Locus Robotics pozyskał dodatkowe finansowanie
DHL Express kupuje samoloty elektryczne
Czterokrotnie wzrośnie wartość rynku robotów rolniczych
DHL wdroży 1000 robotów logistycznych
GEODIS zamawia 1000 robotów magazynowych Locus
DHL zainstaluje w swoich ośrodkach 5000 robotów Locus
DHL otwiera największe, w pełni zautomatyzowane centrum realizacji zamówień

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów