Wzrost na rynku druku dla lotnictwa

Wartość globalnego rynku druku 3D na potrzeby przemysłu lotniczego zwiększy się z około 530 mln dolarów w 2023 roku do ponad 2 mld dolarów w roku 2033 (CAGR wyniesie 15%), prognozuje Spherical Insights. W tej branży wytwarzanie addytywne będzie się popularyzować, gdyż pozwala na szybsze drukowanie prototypów oraz skomplikowanych, niestandardowych i lekkich części, a także umożliwia produkcję na miejscu.

Posłuchaj
00:00

Głównymi czynnikami hamującymi będą trudności w dopasowaniu materiałów do potrzeb przemysłu lotniczego, duże koszty zakupu sprzętu do druku 3D oraz brak standaryzacji, co skutkuje różnicami w jakości części lotniczych. Największy udział w tytułowym rynku będzie mieć technologia SLS, komponenty silników i samoloty komercyjne.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Aktualności
Collaborate Poland 2025 – największe wydarzenie poświęcone cobotom w Europie Środkowo-Wschodniej!
Zasilanie, aparatura nn
Kolejne farmy wiatrowe Enei
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Powiązane treści
Rynek łożysk dla lotnictwa
Przyszłość rynku smarów lotniczych
Ładowarki ABB na duńskim lotnisku
Znaczący wzrost na rynku robotów w przemyśle lotniczym

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów