Europa na celowniku chińskiego giganta automatyki

Na niedawnej wystawie SPS w Niemczech chiński gigant automatyki Inovance zaprezentował silniki prądu przemiennego w klasie IE5 wykorzystujące technologię hairpin zaadaptowaną z sektora motoryzacyjnego. Firma wchodzi na europejski rynek także z kilkoma innymi nowymi seriami, w tym napędami o zmiennej prędkości zaprojektowanymi tak, by spełniać europejskie wymogi ekologiczne, a także z rodziną robotów przegubowych i SCARA.

Posłuchaj
00:00

Nowe napędy o zmiennej prędkości MD630 zostały zaprojektowane na rynek europejski i obsługują EtherCat, Profinet oraz EtherNet/IP. Są zgodne z dyrektywami europejskimi i oferują bezpieczeństwo na poziomie SIL 3, mają także wbudowane filtry i programowalną logikę.

Nowe roboty przegubowe i SCARA firmy Inovance początkowo będą w Europie dostępne w wersjach o udźwigu do 20 kg - większe modele mają być na rynek wprowadzone w 2025 r. Firma twierdzi, że jest największym dostawcą robotów Scara w Chinach - z udziałem w rynku na poziomie 20,8%. Na rynku chińskim jest również czwartym co do wielkości dostawcą robotów przegubowych z udziałem 6,5%. Na rodzimym rynku Inovance sprzedaje roboty, które mogą obsługiwać ładunki o masie do 300 kg.

- Ogromne doświadczenie firmy w sprzedaży robotów przemysłowych w Chinach dało nam niezrównaną wiedzę branżową. W Chinach nasze roboty są na liniach produkcyjnych niektórych największych marek obecnych na Zachodzie. Jest duża szansa, że ​​posiadasz telefon komórkowy, który został zmontowany przez robota Inovance - mówił David Bedford Guaus, europejski menedżer ds. marketingu strategicznego Inovance.

W 2023 roku Inovance osiągnął przychody w wysokości prawie 4,3 mld dolarów, z czego 47% pochodziło z działalności w zakresie automatyki przemysłowej - 33% z sektora pojazdów elektrycznych i kolei, 17% z wind i 3% z robotyki. Firma zatrudnia 23685 osób i twierdzi, że jest chińskim liderem rynku w zakresie serwomechanizmów (28,2% udziału w rynku) i napędów prądu przemiennego średniego napięcia (15,9% udziału w rynku). Jest w Chinach również drugim co do wielkości dostawcą napędów prądu przemiennego niskiego napięcia (17% udziału w rynku) i małych sterowników PLC (15,3% rynku).

Firma Inovance twierdzi, że globalnie jest liderem na rynku sterowania windami. Robi też postępy w światowej sprzedaży serwonapędów - przekonuje, że w 2023 roku była czwartym co do wielkości dostawcą. Z kolei w 2022 r., według własnych danych, zajmowała siódme miejsce w globalnej sprzedaży napędów LV AC.

Źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
CtrlX AUTOMATION – nowa era automatyzacji przemysłu
Obudowy, złącza, komponenty
Rynek korytek kablowych - 13 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Festo świętuje 100-lecie i prezentuje „Niesamowitą Maszynę”
Aktualności
Wchodzi SOLIDWORKS CPQ - rozwiązanie biznesowe oparte na AI, zapewniające szybką i dokładną konfigurację produktów, wycenę i ofertowanie
Przemysł 4.0
Rockwell Automation zaprezentuje Emulate3D Factory Test na targach Hannover Messe 2025
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Powiązane treści
Globalna produkcja wzrośnie tylko dzięki Chinom
Chiny instalują połowę nowych robotów przemysłowych na świecie
Chiny wyprzedzają USA pod względem gęstości robotyzacji
Chiński gigant automatyki wkracza do Europy

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów