Sailor-12A - szczelny i odporny na niskie temperatury komputer z certyfikatem morskim IEC60945

Nieraz istnieje konieczność zabudowy systemu komputerowego w lokalizacji narażonej na trudne warunki zewnętrzne. Duże zapylenie, niebezpieczeństwo kontaktu z wodą, temperatura pracy poniżej 0°C tworzą wymagania, którym może sprostać niewiele dostępnych na rynku konstrukcji komputerów panelowych. Specyficznym obszarem zastosowania są morskie systemy komputerowe. Wyróżniającą cechą komputera Sailor-12A jest stopień ochrony IP67, dzięki czemu komputer jest całkowicie odporny na działanie kurzu i wody (możliwe jest jego pełne zanurzenie na głębokość do 1m).

Posłuchaj
00:00

Może on pracować w temperaturach od -10 do 50°C. Urządzenie zostało przebadane pod kątem zastosowania w systemach morskich i otrzymało certyfikat potwierdzający jego zgodność z normą IEC60945. Norma ta określa wymagania dla urządzeń radiokomunikacyjnych i systemów elektronicznych stosowanych w żegludze. Komputer ma procesor Intel Atom N270 1,6 GHz z chłodzeniem pasywnym i wbudowany moduł 1 GB RAM DDR2 (maksymalnie 2GB). Standardowe interfejsy we/wy (jako gniazda M12) to: USB, CAN, audio, RS-232, RS-232/422/485, Gigabit Ethernet, zasilanie.

Komunikację bezprzewodową zapewnia moduł Wireless LAN 802.11 z anteną w obudowie. Komputer ma również slot karty CompactFlash II oraz antywstrząsową kieszeń na dysk 2,5" SATA. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz TFT LCD XGA o przekątnej ekranu 12,1" z nakładką dotykową. Standardowa wersja komputera ma wyświetlacz o jasności 400 cd/m2, kontraście 500:1 oraz rozdzielczości do 1024×768.

Dostępna jest także wersja superjasna - Sailor-12ASR o jasności aż 1000 cd/m2 i kontraście 700:1. Duża jasność ekranu jest niezmiernie istotna przy zastosowaniu komputera właśnie w systemach w żegludze. Komputer ten doskonale nadaje się także do zastosowania w przemyśle spożywczym, ciężkim, w aplikacjach wojskowych lub jako terminal wózków widłowych.

JM elektronik
www.jm.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Jak system ERP zwiększa efektywność zarządzania zleceniami i procesem produkcyjnym?
Silniki i napędy
Nowy przenośnik taśmowy VarioFlow: elastyczny i płynny transport w branży FMCG i farmacji z kompletną ofertą komponentów z jednego źródła
Silniki i napędy
Nowe funkcje napędów EURA Drives - wsparcie dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej
Roboty
TFM Robotics, coboty Techman Robot i automatyzacja procesów
Roboty
Irpark: polskie roboty mobilne wspierane przez AI
Roboty
Od AGV do AMR - ewolucja inteligentnego transportu wewnętrznego
Powiązane treści
Certyfikat KEMA dla oprogramowania zenon IEC61850
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów