Nowe panelowe komputery przemysłowe i medyczne w ofercie Guru Control Systems

| Prezentacje firmowe Artykuły

Do grupy Adlink dołączyła ostatnio niemiecka firma Penta, zajmująca się produkcją wytrzymałych i odpornych komputerów panelowych. Dzięki temu oferta firmy Guru Control Systems - polskiego dystrybutora Adlink Technology - rozszerzyła się o specjalizowane komputery do zastosowań medycznych oraz przemysłowych ze szczególnym uwzględnieniem tych najbardziej wymagających - przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. W każdym z tych zastosowań konieczne jest spełnienie nieco innych wymagań.

Nowe panelowe komputery przemysłowe i medyczne w ofercie Guru Control Systems

Firma WinMate z kolei jest producentem komputerów panelowych o wysokim stopniu ochrony dla całej obudowy, szerokim zakresie temperatur pracy i certyfikacji do użytkowania w strefach zagrożenia wybuchem.

KOMPUTERY MEDYCZNE

Do zastosowań medycznych przystosowane są komputery panelowe Penta-Adlink serii Medical. Są to modułowe bezwentylatorowe komputery panelowe w całkowicie szczelnych obudowach metalowych ze stopniem ochrony IP65. Ich konstrukcja ułatwia zachowanie sterylności, dezynfekcję i mycie.

Komputery te zapewniają bezawaryjną i bezobsługową pracę. Posiadają certyfikaty zgodności z normami i standardami medycznymi. Spełniają wszystkie potrzeby środowiska klinicznego, także w jego krytycznych obszarach. Dzięki zastosowaniu procesorów o dużej wydajności Intel Core i7 lub Core i5 można na nich uruchamiać większość aplikacji.

Fot. 1. Komputer panelowy Penta-Adlink z serii Medical

Fot. 2. Komputer panelowy IP65 Penta-Adlink Giant-D19

Komputery te posiadają ekran 21,5" o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Szybkie wprowadzanie danych ułatwia opcjonalny projekcyjno-pojemnościowy ekran dotykowy z funkcją multi-touch. Komputery te mogą być także wyposażone w czytniki RFID i kodów kreskowych 2D, interfejsy Bluetooth i Wi-Fi oraz kamerę internetową 1,3 M pikseli.

KOMPUTERY PRZEMYSŁOWE

Wszystkie serie przemysłowych bezwentylatorowych komputerów panelowych Penta-Adlink umieszczone są w całkowicie szczelnej obudowie metalowej ze stopniem ochrony IP65. Zawierają procesor dual-core Intel Atom D2550 1,86 GHz. Dostępne są w wersjach 15", 17" lub 19", z rezystancyjnym ekranem dotykowym z utwardzoną i odporną na ścieranie powłoką. Opcjonalnie mogą być wyposażone w czytnik RFID, dodatkową osłonę IP65 kabli, interfejs Wi-Fi oraz zasilanie 24 VDC.

Fot. 3. Komputer panelowy IP65 Penta-Adlink Control-D19

Fot. 4. Komputer panelowy IP65 Penta-Adlink Inox-D19

Do mniej wymagających zastosowań przemysłowych przeznaczone są bezwentylatorowe serie komputerów panelowych Giant - do montażu na ścianie oraz Control - do montażu w pulpicie. Komputery te są zaprojektowane do pracy ciągłej w trudnych warunkach środowiskowych, w obecności cieczy i olejów lub kurzu i pyłu.

KOMPUTERY DO PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO I FARMACEUTYCZNEGO

Komputery przeznaczone dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego muszą znajdować się w całkowicie szczelnej obudowie ze stali nierdzewnej ze stopniem ochrony IP65. Te wymagania spełnia seria bezwentylatorowych komputerów panelowych Inox.

W niektórych dziedzinach przemysłu spożywczego, np. w przetwórniach mięsa, obowiązują szczególne warunki higieniczne. Cała linia produkcyjna jest tam codziennie myta przy użyciu silnego strumienia gorącej wody. Komputery ze stopniem ochrony IP65, a zwłaszcza ich ekran oraz wyprowadzenia interfejsów, nie wytrzymają takiego traktowania zaś wprowadzanie tylko dla nich łagodniejszych warunków dezynfekcji jest kłopotliwe.

Fot. 5. Komputer panelowy IP69k Adlink-Penta Food-D19

Fot. 6. Komputer panelowy WinMate R15ID3S-65FTE-Ex z certyfikatem ATEX zone 2 dopuszczającym do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

W związku z tym firma Penta-Adlink opracowała specjalną serię komputerów panelowych Food, w obudowie ze stali nierdzewnej i ze stopniem ochrony IP69k. W celu osiągnięcia tego stopnia ochrony przemysłowy komputer panelowy musi być odporny na strumień wody pod ciśnieniem 100 barów uderzający w obudowę z odległości 10 cm przy przepływie rzędu 15 litrów na minutę i temperaturze wody +80°C.

Wszystkie komputery panelowe Penta-Adlink mają MTBF 50 000 godzin - co oznacza ponad 5 lat nieprzerwanej pracy. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest uzupełnienie ich w razie potrzeby o podzespoły dostępne opcjonalnie.

KOMPUTERY PANELOWE DO STREF ZAGROŻONYCH WYBUCHEM

Firma WinMate opracowała bezwentylatorowy komputer panelowy R15ID3S-65FTE-ATEX w obudowie ze stali nierdzewnej z poziomem ochrony IP65. Jest on wyposażony w 15" ekran 1024×768 600 cd/m² z rezystancyjnym panelem dotykowym, procesor Intel Atom N2600 1,6 GHz, 2 GB pamięci DDR3L RAM, 32 GB dysk mSATA SSD z systemem operacyjnym Windows 7 Embedded. Komputer ten może pracować w zakresie temperatur -20~+60°C. Posiada on certyfikat ATEX zone 2.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wszystkie przedstawione produkty dostępne są w firmie GURU Control Systems - polskiego dystrybutora firm Adlink Technology oraz WinMate. Celem zapoznania się ze szczegółami technicznymi i opisami zapraszamy do internetowej platformy informacyjno-handlowej www.kamlab.pl i do bezpośredniego kontaktu mailowego.

GURU Control Systems
KamLAB

www.gurucs.pl

Zobacz również