Nowe panelowe komputery przemysłowe i medyczne w ofercie Guru Control Systems

Do grupy Adlink dołączyła ostatnio niemiecka firma Penta, zajmująca się produkcją wytrzymałych i odpornych komputerów panelowych. Dzięki temu oferta firmy Guru Control Systems - polskiego dystrybutora Adlink Technology - rozszerzyła się o specjalizowane komputery do zastosowań medycznych oraz przemysłowych ze szczególnym uwzględnieniem tych najbardziej wymagających - przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. W każdym z tych zastosowań konieczne jest spełnienie nieco innych wymagań.

Posłuchaj
00:00

Firma WinMate z kolei jest producentem komputerów panelowych o wysokim stopniu ochrony dla całej obudowy, szerokim zakresie temperatur pracy i certyfikacji do użytkowania w strefach zagrożenia wybuchem.

KOMPUTERY MEDYCZNE

Do zastosowań medycznych przystosowane są komputery panelowe Penta-Adlink serii Medical. Są to modułowe bezwentylatorowe komputery panelowe w całkowicie szczelnych obudowach metalowych ze stopniem ochrony IP65. Ich konstrukcja ułatwia zachowanie sterylności, dezynfekcję i mycie.

Komputery te zapewniają bezawaryjną i bezobsługową pracę. Posiadają certyfikaty zgodności z normami i standardami medycznymi. Spełniają wszystkie potrzeby środowiska klinicznego, także w jego krytycznych obszarach. Dzięki zastosowaniu procesorów o dużej wydajności Intel Core i7 lub Core i5 można na nich uruchamiać większość aplikacji.

Fot. 1. Komputer panelowy Penta-Adlink z serii Medical

Fot. 2. Komputer panelowy IP65 Penta-Adlink Giant-D19

Komputery te posiadają ekran 21,5" o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Szybkie wprowadzanie danych ułatwia opcjonalny projekcyjno-pojemnościowy ekran dotykowy z funkcją multi-touch. Komputery te mogą być także wyposażone w czytniki RFID i kodów kreskowych 2D, interfejsy Bluetooth i Wi-Fi oraz kamerę internetową 1,3 M pikseli.

KOMPUTERY PRZEMYSŁOWE

Wszystkie serie przemysłowych bezwentylatorowych komputerów panelowych Penta-Adlink umieszczone są w całkowicie szczelnej obudowie metalowej ze stopniem ochrony IP65. Zawierają procesor dual-core Intel Atom D2550 1,86 GHz. Dostępne są w wersjach 15", 17" lub 19", z rezystancyjnym ekranem dotykowym z utwardzoną i odporną na ścieranie powłoką. Opcjonalnie mogą być wyposażone w czytnik RFID, dodatkową osłonę IP65 kabli, interfejs Wi-Fi oraz zasilanie 24 VDC.

Fot. 3. Komputer panelowy IP65 Penta-Adlink Control-D19

Fot. 4. Komputer panelowy IP65 Penta-Adlink Inox-D19

Do mniej wymagających zastosowań przemysłowych przeznaczone są bezwentylatorowe serie komputerów panelowych Giant - do montażu na ścianie oraz Control - do montażu w pulpicie. Komputery te są zaprojektowane do pracy ciągłej w trudnych warunkach środowiskowych, w obecności cieczy i olejów lub kurzu i pyłu.

KOMPUTERY DO PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO I FARMACEUTYCZNEGO

Komputery przeznaczone dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego muszą znajdować się w całkowicie szczelnej obudowie ze stali nierdzewnej ze stopniem ochrony IP65. Te wymagania spełnia seria bezwentylatorowych komputerów panelowych Inox.

W niektórych dziedzinach przemysłu spożywczego, np. w przetwórniach mięsa, obowiązują szczególne warunki higieniczne. Cała linia produkcyjna jest tam codziennie myta przy użyciu silnego strumienia gorącej wody. Komputery ze stopniem ochrony IP65, a zwłaszcza ich ekran oraz wyprowadzenia interfejsów, nie wytrzymają takiego traktowania zaś wprowadzanie tylko dla nich łagodniejszych warunków dezynfekcji jest kłopotliwe.

Fot. 5. Komputer panelowy IP69k Adlink-Penta Food-D19

Fot. 6. Komputer panelowy WinMate R15ID3S-65FTE-Ex z certyfikatem ATEX zone 2 dopuszczającym do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

W związku z tym firma Penta-Adlink opracowała specjalną serię komputerów panelowych Food, w obudowie ze stali nierdzewnej i ze stopniem ochrony IP69k. W celu osiągnięcia tego stopnia ochrony przemysłowy komputer panelowy musi być odporny na strumień wody pod ciśnieniem 100 barów uderzający w obudowę z odległości 10 cm przy przepływie rzędu 15 litrów na minutę i temperaturze wody +80°C.

Wszystkie komputery panelowe Penta-Adlink mają MTBF 50 000 godzin - co oznacza ponad 5 lat nieprzerwanej pracy. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest uzupełnienie ich w razie potrzeby o podzespoły dostępne opcjonalnie.

KOMPUTERY PANELOWE DO STREF ZAGROŻONYCH WYBUCHEM

Firma WinMate opracowała bezwentylatorowy komputer panelowy R15ID3S-65FTE-ATEX w obudowie ze stali nierdzewnej z poziomem ochrony IP65. Jest on wyposażony w 15" ekran 1024×768 600 cd/m² z rezystancyjnym panelem dotykowym, procesor Intel Atom N2600 1,6 GHz, 2 GB pamięci DDR3L RAM, 32 GB dysk mSATA SSD z systemem operacyjnym Windows 7 Embedded. Komputer ten może pracować w zakresie temperatur -20~+60°C. Posiada on certyfikat ATEX zone 2.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wszystkie przedstawione produkty dostępne są w firmie GURU Control Systems - polskiego dystrybutora firm Adlink Technology oraz WinMate. Celem zapoznania się ze szczegółami technicznymi i opisami zapraszamy do internetowej platformy informacyjno-handlowej www.kamlab.pl i do bezpośredniego kontaktu mailowego.

GURU Control Systems
KamLAB

www.gurucs.pl

Powiązane treści
Twój pakiet bonusowy - komputery przemysłowe Box i Panel PC
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Temat miesiąca
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Technika
Ochrona przed korozją

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów