Linak przedstawia nowe siłowniki średniej mocy LA33 ze zintegrowanym sterowaniem

| Prezentacje firmowe

Siłowniki liniowe mogą być stosowane w trudno dostępnych miejscach, cechują się dużymi prędkościami ruchu i dużymi siłami, a także bezobsługowością oraz wysoką trwałością. Wielu producentów systemów z elektryczną regulacją do zastosowań w automatyce przemysłowej i rolnictwie doskonale zna produkty firmy Linak - na przykład modele LA14, LA25 i LA36. Teraz w ofercie duńskiego producenta dostępna jest nowa seria siłowników średniej mocy.

Linak przedstawia nowe siłowniki średniej mocy LA33 ze zintegrowanym sterowaniem

Linak wprowadził do oferty nowy, wytrzymały siłownik - jest nim jednostka liniowa LA33. Ten wydajny napęd jest owocem 35 lat doświadczeń konstruktorów pracujących w firmie Linak. Model LA33 sprawdza się doskonale tam, gdzie małe siłowniki nie zapewniają dostatecznej mocy, a duże siłowniki są nieodpowiednie.

WSPÓLNE FUNKCJE I OPCJE

Producenci maszyn przeznaczonych do eksploatacji w trudnych warunkach od razu dostrzegą cechy skłaniające do udziału w programie Linak, którego celem jest tworzenie wytrzymałych siłowników, oraz argumenty przemawiające za sięgnięciem po model LA33.

Produkt ten ma takie same przydatne funkcje, jak wszystkie siłowniki oferowane przez firmę Linak. Rozwiązanie na bazie LA33 daje możliwość korzystania m.in. zintegrowanego sterowania, wykorzystania hallotronów ze sprzężeniem zwrotnym względnym i bezwzględnym, proporcjonalnej regulacji prędkości oraz precyzyjnego pozycjonowania w oparciu o sprzężenie zwrotne analogowe lub cyfrowe.

Szczegóły dotyczące cech technicznych znaleźć można na stronie www.linak.pl/products/linear-actuators.aspx?product=LA33.

GRUNTOWNIE PRZETESTOWANY - TAK JAK WSZYSTKIE PRODUKTY FIRMY LINAK

Podobnie jak pozostałe siłowniki z omawianej grupy, model LA33 zapewnia stopień ochrony IP66/IP69K, co oznacza, że wykazuje odporność na działanie silnych strumieni wody oraz ogólną zdolność do pracy w niekorzystnych warunkach przez cały okres eksploatacji.

Swój wysoki poziom wytrzymałości urządzenia Linak zawdzięczają szeroko zakrojonym pracom przygotowawczym, ogromnemu doświadczeniu firmy oraz rygorystycznym testom.

Siłownik LA33 to siłownik średniej wielkości, który łączy w sobie niewielkie rozmiary i wysoką moc oraz przystosowany jest do pracy w niesprzyjających warunkach. Urządzenie odznacza się najwyższą jakością wykonania, a gwarancją trwałości oraz bezobsługowej eksploatacji są wyjątkowo dokładne i wymagające testy, jakim zostało ono poddane.

Parametry:

  • maksymalna siła: 5000 kN,
  • prędkość maksymalna: 35 mm/s,
  • długość skoku: 10-600 mm.

Model LA33 jest dostępny w wersji IC Basic, IC Advanced, Proportional i Bus (więcej o tych rozwiązaniach na stronie firmy Linak).

ŁATWA KONTROLA RUCHU DZIĘKI MAGISTRALI CAN

We współczesnych maszynach rolniczych i budowlanych oraz mobilnych urządzeniach eksploatowanych na zewnątrz istnieje ogromne zapotrzebowanie na precyzyjną regulację i kontrolę ruchów. Napędy muszą zapewniać efektywność, łatwą integrację oraz odczyt danych.

W firmie Linak obraliśmy kurs na bardziej zautomatyzowane i autonomiczne obszary, wprowadzając aż pięć siłowników ze zintegrowaną magistralą CAN w standardzie SAE J1939. Ten popularny protokół komunikacyjny jest w pełni wspierany przez siłowniki, co stanowi gwarancję łatwego i bezproblemowego włączenia ich do istniejących systemów.

ROZWIĄZANIA Z MAGISTRALĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH WARIANTÓW WIELKOŚCI

Magistrala CAN SAE J1939 to sprawdzony protokół wykorzystywany szeroko w wielu ciężkich maszynach, a obsługujące go siłowniki Linak zapewniają prostą integrację z systemem nadrzędnym. Pięć siłowników Linak dostępnych jest teraz w wersji z CAN w standardzie SAE J1939 - są to modele: LA14, LA25, LA33, LA36 i LA37. Urządzenia te zaspokajają szerokie spektrum potrzeb w zakresie wielkości i mocy.

Zaoferowanie typoszeregu jest uzasadnione względami praktycznymi. Niektóre maszyny wymagają większej niż inne mocy pchania lub ciągnięcia. Część maszyn pracuje w wyjątkowo ciasnych miejscach, w których praktycznie nie ma wolnej przestrzeni. Wszystkie jednak muszą być obsługiwane z kabiny kierowcy lub operatora.

Gama siłowników Linak z magistralą CAN w standardzie SAE oferuje prostszą integrację i szersze możliwości regulacji. Dzięki niewielkiej liczbie podzespołów i prostemu okablowaniu siłowniki zapewniają mniej skomplikowany montaż i łatwiejsze podłączanie do magistrali CAN maszyny. Prostsza jest także obsługa, ponieważ każdy rodzaj siłownika może zostać skonfigurowany do innych zadań w obrębie tej samej maszyny bez większych zmian programu.

Magistrala CAN stanowi składnik platformy ze zintegrowanym sterowaniem (IC). Więcej na temat zintegrowanego sterownika można przeczytać na stronie firmy Linak: www.linak.pl/techline/?id2=5024.

Linak