Obudowy pulpitowe

Postępująca automatyzacja procesów produkcyjnych i zwiększająca się ilość danych, jakie w warunkach przemysłowych docierają do urządzeń pomiarowych i diagnostycznych, powodują coraz szersze wykorzystanie wszelkiego rodzaju komputerów IPC i paneli sterowniczych – także HMI z ekranem dotykowym. Wraz z tym wzrasta popularność wszelkiego rodzaju zabudów oraz systemów zawieszeń, które stanowią nie tylko ochronę mechaniczną, ale też pomagają wydobyć z komputera lub panelu dodatkową funkcjonalność.

Posłuchaj
00:00

Nie bez znaczenia jest także aspekt wizualny, ponieważ niektóre z aplikacji nadają wyglądowi urządzenia duże znaczenie. Przykładem rozwiązania, które wpisuje się w potrzeby tego rodzaju, jest seria obudów pulpitowych multiPANEL marki Rolec. Oferuje ona możliwość zabudowy niemal dowolnego panelu zgodnie z oczekiwaniami użytkownika – łącznie z trwałą zabudową płyty czołowej lub frontu szklanego np. do zastosowań dotykowych. Jest to kolejna generacja wprowadzona na rynek przez producenta, który od lat specjalizuje się w obudowach przemysłowych. Tym razem otrzymujemy system wyjątkowo atrakcyjny, gdyż niemal bezkrawędziowy, a przy tym o jednopłaszczyznowym montażu i trwałym połączeniu z obudową. Warto zaznaczyć, że producent oferuje różne wykonania, w zależności od oczekiwań w stosunku cena/jakość użytkownika. Modele prostsze, bardziej ekonomiczne są w formie płyty czołowej połączonej na stałe z korpusem obudowy, montowanej fabrycznie i dostarczanej wraz z ewentualną obróbką. Z kolei bardziej zaawansowane podejście obejmuje umieszczenie od wewnątrz aluminiowej płyty czołowej (z obróbką lub bez) mocowanej za pomocą zacisków przy ramie bądź wykorzystanie innych wariantów konstrukcyjnych: skręcanej tylnej ściany, rygla na drzwiach lub zmiennej głębokości.

W zakresie obróbki i możliwości rozbudowy, obudowy pulpitowe podlegają takim samym zasadom jak wszystkie inne obudowy przemysłowe. Najprostszym rozwiązaniem jest dobranie obudowy pod wymiar monitora/ekranu, ale istnieje także możliwość wykonania całego panelu sterowniczego z przyciskami, sygnalizacją i wyłącznikami, który byłby zintegrowany z jednostką centralną. Do tego dochodzi kilka, czasem kilkanaście głębokości do wyboru i system ramion nośnych pozwalający zamontować obudowę na różne sposoby. Czasami specjalne zastosowania potrzebują specjalnych rozwiązań. Jeżeli brak jest miejsca w obudowie sterowania lub jeśli są potrzebne dodatkowe przyciski, z pomocą przychodzi inteligentne rozwiązanie – pulpit. Z tego powodu oferta profiPANEL obejmuje dwie wersje pulpitów z głębokością 60 i 90 mm dla elementów montowanych. Mocowanie pulpitu pod profilem podstawowym obudowy sterowania jest wykonywane za pomocą wchodzącego w skład systemu adaptera pulpitu. Zapewnia on wystarczająco dużo miejsca do przeprowadzania kabli – HDMI, DVI lub wtyczek sieciowych.

Rozwiązania oparte na obudowach pulpitowych należą do bardzo uniwersalnych w dziedzinie przemysłowej. Możliwości konfiguracji, różnorodne wymiary i wykonania, obróbka zgodnie z życzeniem użytkownika oraz inne usługi – jak malowanie czy ochrona EMC – sprawiają, że każdy panel czy IPC może być dostosowany do pracy w niemal dowolnych warunkach. Szeroki zakres dostarczanych obudów znajduje zastosowanie praktycznie w każdej branży.

 

DACPOL
www.dacpol.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: PLC, HMI, Oprogramowanie
Gospodarka
zenon 15 zmienia integrację IT-OT w automatyce przemysłowej
Gospodarka
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Prezentacje firmowe
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów