Ruch pod kontrolą Poznaj zaawansowane funkcje Trio Motion, Estun, Sesame

Czwarta faza rewolucji przemysłowej jest związana z wykorzystywaniem nowych modeli produkcji. Przemysł 4.0 znajduje głównie zastosowanie w tak zwanych inteligentnych fabrykach. Głównym jego celem jest dążenie do precyzyjnego, końcowego produktu, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich kosztów. Technologia, urządzenia czy też gotowe linie technologiczne muszą być dokładnie i rzetelnie przygotowane. Model informatyczny powinien stanowić podstawę do projektowania, modelowania, przetwarzania, a w rezultacie kontroli nad wszystkimi maszynami na linii produkcyjnej.

Posłuchaj
00:00

KONTROLA

Naszą odpowiedzią na tę potrzebę jest innowacyjne i zaawansowane rozwiązanie 2 w 1, pasujące do dotychczasowej rewolucji przemysłowej. Mowa o urządzeniu PC-MCAT 64 z oferty Trio Technology. Jest to kontroler ruchu, charakteryzujący się połączeniem typu Ruch + PC. Jednostka jest wyposażona w czterordzeniowy procesor Intel Atom E3845 o częstotliwości 1,91 GHz, 4GB RAM oraz 64 GB SSD z możliwością rozbudowy. Zaawansowana kontrola ruchu jest oparta o protokół EtherCAT z alternatywą rozszerzenia kontroli do 64 osi. Idąc tropem przemysłu 4.0, jednostka ma wbudowany port Ethernet Gigabitowy do obsługi kamer wizyjnych, których dane mogą być przetwarzane bezpośrednio na rdzeniach komputera. Dzięki temu jesteśmy w stanie w pełni kontrolować proces technologiczny.

Aplikacje komputerowe maszyny mogą komunikować się z kontrolerem ruchu firmy Trio, pracującym na rdzeniu procesora, korzystając z szybkiej dzielonej pamięci. Sekwencje sterowania maszyną mogą być wykonane w wielozadaniowym języku TrioBASIC, (normy) IEC61131, lub mogą być pisane jako aplikacja PC (na przykład w "C") wysyłając zapytania dotyczące ruchu + I/O do kontrolera ruchu.

PC-MCAT wyróżnia się dodatkowo funkcją plug & play EtherCAT, umożliwiającą rozszerzenie obsługi serwonapędów, wejść/wyjść oraz pozostałych urządzeń od ponad 100 producentów. Dodatkowym rozszerzeniem jest Runtime kontroli kinematyki, umożliwiający łatwe programowanie robotów typu SCARA, Delta itp. W funkcji tej mamy do czynienia ze złożonymi transformacjami FRAME.

RUCH

Kontrolowanymi ruchami są głównie ruch liniowy i obrotowy. Elementami wykonawczymi tych ruchów są m.in. silniki liniowe, silniki krokowe czy też powszechnie stosowane serwonapędy. Marka ESTUN jest producentem serwonapędów, które na rynku polskim goszczą od 2011 roku (na świecie od 1994 roku). W aktualnej ofercie znajdziemy silniki z zakresu mocy od 0,05 do 22 kW. Jako sprzężenie zwrotne do dyspozycji mamy 17-bitowy enkoder absolutny wieloobrotowy, 20-bitowy enkoder absolutny jednoobrotowy oraz resolver. Wspierane protokoły komunikacyjne to EtherCAT, CANOpen oraz Modbus RTU/ASCII. Kontrola ruchu może odbywać się poprzez wejścia analogowe, wejścia impulsowe, wejścia dyskretne (wewnętrzny program serwonapędu) lub też wspomniane protokoły komunikacyjne. Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest kontrola poprzez protokół komunikacyjny EtherCAT, na którym w dużej mierze opierają się kontrolery ruchu Trio Motion. Protokół oparty jest na magistrali Ethernet, służy nie tylko do precyzyjnego sterowania wieloma osiami w czasie rzeczywistym, ale również do bardzo szybkiej komunikacji pomiędzy urządzeniami peryferyjnymi np. rozproszonymi wejściami-wyjściami, co czyni go protokołem do uniwersalnego zastosowania.

MECHANIKA

Czym byłaby automatyka bez niezawodnej i precyzyjnej mechaniki? Znamy odpowiedź na to pytanie, dlatego w swojej ofercie stawiamy na wysokiej jakości przekładnie planetarne firmy Sesame, zaawansowane sterowniki ruchu Trio oraz serwonapędy Estun. Szeroka gama ponad 20 serii przekładni pozwala na dostosowanie idealnego rozwiązania pod wymagane warunki pracy. Przekładnie są szyte na miarę; dzięki narzędziom doboru, udostępnionym na stronie producenta możemy w prosty sposób wybrać odpowiednią serię przekładni.

Co wyróżnia te przekładnie na tle innych producentów?

  • Wysoka precyzja: luz od ≤1arcmin;
  • Solidna i trwała konstrukcja: żywotność do 30 000 godzin;
  • Niska cena w stosunku do jakości;
  • Przełożenie: od 3 do 1000;
  • Niestandardowe rodzaje przekładni: kątowe, ze stali nierdzewnej, z kołnierzem wyjściowym.

To tylko kilka przykładów w wachlarzu możliwości, funkcjonalności i niezawodności przekładni planetarnych Sesame.

Zapraszamy do kontaktu z doradcami firmy Multiprojekt w celu dobrania idealnego rozwiązania pasującego do danej aplikacji.

 

Multiprojekt
www.multiprojekt.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Zobacz więcej z tagiem: Silniki i napędy
Technika
Decentralna technika napędowa
Gospodarka
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Targi zagraniczne
Coiltech Italia 2025 - międzynarodowa konferencja i wystawa technologii nawijania elementów indukcyjnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów