Przemysł 4.0 z perspektywy producenta maszyn - MPL System

Producenci specjalizowanych maszyn, w tym zrobotyzowanych systemów produkcyjnych, a do takich zalicza się właśnie MPL System, jako dostawcy bezpośrednich środków produkcji znajdują się w kluczowym miejscu łańcucha wartości przedsiębiorstw produkcyjnych. Aby być atrakcyjnym partnerem dla swoich odbiorców, powinni projektować rozwiązania integrujące technologie wspomagające procesy kreowania Inteligentnych Fabryk.

Posłuchaj
00:00

Z ogólnodostępnych analiz wynika, że najważniejszymi atutami wspierającymi decyzje o inwestowaniu w innowacyjne rozwiązania są poprawa jakości oferowanych produktów, wzrost wydajności oraz obniżenie kosztów działalności. Powyższe kryteria przekształciliśmy w strategię, zgodnie z którą oferujemy projektowanie i budowę zrobotyzowanych systemów produkcyjnych, automatyzację kontroli jakości oraz maszyny i stanowiska przeznaczone do znakowania produktów. W tych właśnie obszarach kreatywność naszych inżynierów pozwala na rozwijanie autorskich rozwiązań wpisujących się w idee Przemysłu 4.0. Najciekawsze dotyczą prognozowania zużycia elementów mechanicznych i autodiagnostyki urządzeń napędowych (w tym robotów), śledzenia produktów w procesie produkcyjnym czy analizy zużycia mediów. Staramy się również oferować systemy MES wspomagające akwizycję danych.

ROBOTYZACJA, CZYLI INTELIGENTNA MANIPULACJA PRODUKTEM

Od ponad 10 lat z powodzeniem wdrażamy zrobotyzowane systemy produkcyjne. Wiele z naszych aplikacji w tym obszarze nie ogranicza się jedynie do prostej manipulacji detalami. Przykładem mogą być gniazda zrobotyzowane, których zadania polegają na szczegółowej kontroli jakości detali i ich segregacji na kilka klas przydatności do dalszego wykorzystania. Uzyskane efekty to redukcja odpadu poprzez wykorzystanie półproduktów na innych etapach produkcji oraz raportowanie całości procesu za pomocą technologii MES.

 
Proces produkcyjny obsługiwany przez dwa roboty

ZAUTOMATYZOWANA KONTROLA - 100% JAKOŚĆ

Jako firma projektująca prototypowe maszyny w naturalny sposób przyswoiliśmy sobie umiejętność budowania rozwiązań zautomatyzowanej kontroli jakości. Nasze maszyny, prócz systemów inspekcji wizyjnej, niejednokrotnie zawierają złożoną i zaawansowaną mechatronikę pozwalającą realizować nawet skomplikowany transfer i pozycjonowanie detalu, umożliwiając weryfikację wad jakościowych większości powierzchni i krawędzi badanych produktów. Doskonałym połączeniem dziedzin kontroli jakości oraz techniki serwo jest seria naszych autorskich maszyn realizujących w pełni zautomatyzowaną kontrolę otworów gwintowanych.

Rozwój technologii jest w naszych projektach nieustannie obecny. Aktualnie testujemy systemy wizyjne wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (deep learning), które powinny umożliwić detekcję trudno definiowalnych wad produktów o złożonych kształtach.

 
Maszyna do kontroli jakości otworów gwintowanych

CZYTELNE I TRWAŁE ZNAKOWANIE TO PODSTAWA ZARZĄDZANIA CYKLEM ŻYCIA PRODUKTÓW

Nasze znakowarki laserowe odgrywają szczególną rolę we wspomaganiu procesów śledzenia produktów (traceability). Dążymy do tego, aby mogły one znaleźć zastosowanie w każdym procesie przemysłowym. Produkujemy znakowarki kompaktowe z obsługą ręczną lub półautomatyczną - proste w budowie i ekonomiczne finansowo stanowiska przeznaczone do jednostkowego lub małoseryjnego nanoszenia oznaczeń laserem. Bardziej wymagającym klientom dostarczamy znakowarki automatyczne, znacznie bardziej rozbudowane konstrukcyjnie, z funkcjonalnością precyzyjnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb technologicznych klienta. Podstawowym zadaniem tych maszyn jest laserowe znakowanie elementów wytwarzanych seryjnie.

 
Znakowarka automatyczna pierścieni łożyskowych

Roman Thiel, dyrektor handlowy
MPL System
www.mplsystem.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
PLC, HMI, Oprogramowanie
Hipermobilni pracownicy w centrum uwagi. Panasonic TOUGHBOOK pokazuje, jak technologia wspiera pierwszą linię
Bezpieczeństwo
Od ręcznych kontroli bezpieczeństwa funkcjonalnego po testy z przewodnikiem: modernizacja weryfikacji bezpieczeństwa
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Prezentacje firmowe
Modernizacja maszyn zgodna z wymogami UE. Nie ryzykuj przestojów – sprawdź zgodność maszyn z normami UE!
Gospodarka
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Gospodarka
Powstają nowe ciemne fabryki

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów