Przemysł 4.0 z perspektywy producenta maszyn - MPL System

| Prezentacje firmowe Przemysł 4.0

Producenci specjalizowanych maszyn, w tym zrobotyzowanych systemów produkcyjnych, a do takich zalicza się właśnie MPL System, jako dostawcy bezpośrednich środków produkcji znajdują się w kluczowym miejscu łańcucha wartości przedsiębiorstw produkcyjnych. Aby być atrakcyjnym partnerem dla swoich odbiorców, powinni projektować rozwiązania integrujące technologie wspomagające procesy kreowania Inteligentnych Fabryk.

Przemysł 4.0 z perspektywy producenta maszyn - MPL System

Z ogólnodostępnych analiz wynika, że najważniejszymi atutami wspierającymi decyzje o inwestowaniu w innowacyjne rozwiązania są poprawa jakości oferowanych produktów, wzrost wydajności oraz obniżenie kosztów działalności. Powyższe kryteria przekształciliśmy w strategię, zgodnie z którą oferujemy projektowanie i budowę zrobotyzowanych systemów produkcyjnych, automatyzację kontroli jakości oraz maszyny i stanowiska przeznaczone do znakowania produktów. W tych właśnie obszarach kreatywność naszych inżynierów pozwala na rozwijanie autorskich rozwiązań wpisujących się w idee Przemysłu 4.0. Najciekawsze dotyczą prognozowania zużycia elementów mechanicznych i autodiagnostyki urządzeń napędowych (w tym robotów), śledzenia produktów w procesie produkcyjnym czy analizy zużycia mediów. Staramy się również oferować systemy MES wspomagające akwizycję danych.

ROBOTYZACJA, CZYLI INTELIGENTNA MANIPULACJA PRODUKTEM

Od ponad 10 lat z powodzeniem wdrażamy zrobotyzowane systemy produkcyjne. Wiele z naszych aplikacji w tym obszarze nie ogranicza się jedynie do prostej manipulacji detalami. Przykładem mogą być gniazda zrobotyzowane, których zadania polegają na szczegółowej kontroli jakości detali i ich segregacji na kilka klas przydatności do dalszego wykorzystania. Uzyskane efekty to redukcja odpadu poprzez wykorzystanie półproduktów na innych etapach produkcji oraz raportowanie całości procesu za pomocą technologii MES.

 
Proces produkcyjny obsługiwany przez dwa roboty

ZAUTOMATYZOWANA KONTROLA - 100% JAKOŚĆ

Jako firma projektująca prototypowe maszyny w naturalny sposób przyswoiliśmy sobie umiejętność budowania rozwiązań zautomatyzowanej kontroli jakości. Nasze maszyny, prócz systemów inspekcji wizyjnej, niejednokrotnie zawierają złożoną i zaawansowaną mechatronikę pozwalającą realizować nawet skomplikowany transfer i pozycjonowanie detalu, umożliwiając weryfikację wad jakościowych większości powierzchni i krawędzi badanych produktów. Doskonałym połączeniem dziedzin kontroli jakości oraz techniki serwo jest seria naszych autorskich maszyn realizujących w pełni zautomatyzowaną kontrolę otworów gwintowanych.

Rozwój technologii jest w naszych projektach nieustannie obecny. Aktualnie testujemy systemy wizyjne wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (deep learning), które powinny umożliwić detekcję trudno definiowalnych wad produktów o złożonych kształtach.

 
Maszyna do kontroli jakości otworów gwintowanych

CZYTELNE I TRWAŁE ZNAKOWANIE TO PODSTAWA ZARZĄDZANIA CYKLEM ŻYCIA PRODUKTÓW

Nasze znakowarki laserowe odgrywają szczególną rolę we wspomaganiu procesów śledzenia produktów (traceability). Dążymy do tego, aby mogły one znaleźć zastosowanie w każdym procesie przemysłowym. Produkujemy znakowarki kompaktowe z obsługą ręczną lub półautomatyczną - proste w budowie i ekonomiczne finansowo stanowiska przeznaczone do jednostkowego lub małoseryjnego nanoszenia oznaczeń laserem. Bardziej wymagającym klientom dostarczamy znakowarki automatyczne, znacznie bardziej rozbudowane konstrukcyjnie, z funkcjonalnością precyzyjnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb technologicznych klienta. Podstawowym zadaniem tych maszyn jest laserowe znakowanie elementów wytwarzanych seryjnie.

 
Znakowarka automatyczna pierścieni łożyskowych

Roman Thiel, dyrektor handlowy
MPL System
www.mplsystem.pl