Systemy zaworowe Aventics z protokołami OPC UA

Firma Emerson prezentuje systemy zaworowe marki AVENTICS wyposażone w protokoły komunikacyjne OPC UA, które pomagają użytkownikom rozwiązywać problemy związane z interoperacyjnością i ułatwiają dostęp do danych. To rozwiązanie typu digital twin - "cyfrowy bliźniak" - które zwiększa produktywność oraz wydajność.

Posłuchaj
00:00

Zaawansowane systemy zaworowe marki AVENTICS serii AV, z układem elektronicznym (AES) Profinet i Ethernet/IP, są teraz dostępne z fabrycznie zainstalowanym protokołem Open Platform Communications United Architecture (OPC UA), co czyni je pierwszymi i jedynymi systemami zaworowymi oferującymi taką możliwość. Układ elektroniczny AES pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy związane z interoperacyjnością oraz ułatwia dostęp do danych, zaś integracja tzw. „cyfrowego bliźniaka” poprawia produktywność i wydajność.

Systemy zaworowe ze zintegrowanym protokołem OPC UA upraszczają komunikację z systemami nadrzędnymi, ponieważ dane i analiza odbierane są przez system zaworowy i przekazywane bezpośrednio do systemów nadrzędnych, bez konieczności stosowania bramy brzegowej, chyba że wymagana jest głębsza analiza lub lokalne pulpity nawigacyjne. Może to przynieść użytkownikom oszczędności, ponieważ otrzymywanie danych analitycznych z systemu zaworowego bez OPC UA jest bardziej skomplikowane i kosztowne.

Funkcjonalność OPC UA rozszerza również możliwości połączeniowe samego systemu zaworowego, ułatwiając użytkownikom z takich branż, jak motoryzacyjna, spożywcza, przemysł opakowaniowy, papierniczy oraz inne wejście do świata cyfrowej transformacji. Gdy zakłady produkcyjne na całym świecie starają się wdrożyć u siebie cyfrową transformację, kluczowe protokoły, takie jak OPC UA, wbudowane w technologie, umożliwiają monitorowanie urządzeń i łączność z maszynami podczas przesyłania danych z systemu zaworowego do systemu nadrzędnego. System AES jest łatwy do zintegrowania i podłączenia do nowych lub istniejących aplikacji i maszyn oraz zapewnia łatwy dostęp do danych i analiz bez konieczności zmiany sterownika PLC.

- Systemy zaworowe marki AVENTICS™ serii AV wyposażone w OPC UA to znaczący krok naprzód w stronę elastyczności oraz integracji systemów zaworowych, ponieważ znacznie upraszczają inżynierom przejście na Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT). Dzięki OPC UA inżynierowie nie muszą zmieniać całego systemu lub architektury, aby uzyskać dostęp do danych dotyczących zaworów. Mają teraz możliwość elastycznego dalszego korzystania z własnych systemów i oprogramowania w chmurze, aby uzyskać łatwy dostęp do danych i analiz bez konieczności zakłócania lub modyfikowania sterownika PLC - mówi Nils Beckmann, Senior Manager of Product Marketing, IIoT w firmie Emerson.

OPC UA, opracowany przez OPC Foundation, jest niezależnym od platformy standardem informatycznym do wymiany danych z czujników do chmury, który charakteryzuje się zintegrowanym bezpieczeństwem.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę Emerson.com.

Źródło: Emerson

Powiązane treści
Emerson wprowadza nowe przemysłowe oprogramowanie do edge-computingu
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
PLC, HMI, Oprogramowanie
Hipermobilni pracownicy w centrum uwagi. Panasonic TOUGHBOOK pokazuje, jak technologia wspiera pierwszą linię
Bezpieczeństwo
Od ręcznych kontroli bezpieczeństwa funkcjonalnego po testy z przewodnikiem: modernizacja weryfikacji bezpieczeństwa
Silniki i napędy
Opłacalny mikroskop chirurgiczny dla krajów o słabej infrastrukturze wygrywa konkurs na polimerowe łożysko w konkursie manus 2025
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Sprzęt do prac leśnych
Gospodarka
Rynek technologii kucia metali
Informacje z firm
Firma igus osiąga sprzedaż na poziomie jednego miliarda i zwiększa liczbę aktywnych klientów o 5%

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów