Czujniki temperatury do zastosowań w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym

| Automaticon 2016 Artykuły

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu klientów czujnikami temperatury do zastosowań specjalnych w branży chemicznej i farmaceutycznej, a także wielu firm i instytutów badawczych, firma Czaki Thermo-Product rozszerzyła gamę produkowanych płaszczowych czujników temperatury.

Czujniki temperatury do zastosowań w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym

Czujniki wykonane są z giętkiego przewodu płaszczowego (Mineral Insulated Cable), którego zewnętrzna osłona wykonana jest ze stali kwasoodpornej. Żyły przewodu wykonane są z miedzi z dodatkiem cyrkonu (CuZr), dodatek którego zapewnia stałość rezystancji doprowadzeń w szerokim zakresie temperatur nawet do +600°C. Izolację przewodu stanowi tlenek magnezu (MgO).

Wykonany w tej technologii czujnik łączy w sobie zalety dużej dokładności i rozdzielczości pomiarowej czujnika rezystancyjnego Pt100 oraz zalety przewodu płaszczowego w izolacji mineralnej, który dzięki swojej elastyczności oraz odporności na drgania i wibracje umożliwia pomiar w trudnych warunkach przemysłowych. Zewnętrzny płaszcz ze stali kwasoodpornej zabezpiecza czujnik przed destrukcyjnym wpływem wielu agresywnych mediów.

Zakres pomiarowy czujników wynosi -100... +550°C. Elementem przetwarzającym jest rezystor platynowy Pt100 w klasie B, pojedynczy lub podwójny. Na życzenie oferujemy rezystory termometryczne Pt500, Pt1000, Ni100, Ni1000. Średnica giętkiego przewodu płaszczowego czujnika wynosi 1,5, 3, 5 lub 6 mm. Czujniki są oferowane w wykonaniu 2-, 3- lub 4-przewodowym w zależności od potrzeb odbiorców.

Katalogowa długość czujników wynosi od 100 mm do 1000 mm, jednakże firma oferuje wiele wykonań według indywidualnych potrzeb klientów. Długość przewodu czujnika zawiera się od 1 do 2,5 m, a na życzenie oferowane są kable z izolacją PCV, silikonową, teflonową a także w pancerzu.

Czaki Thermo-Product
www.czaki.pl