Automatyka, sterowanie i rozwiązania zdalnego dostępu. Oferta produktów firmy CompArt Automation

| Automaticon 2016 Artykuły

CompArt Automation istnieje od 1993 roku, misją firmy jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań i komponentów automatyki oraz profesjonalnego wsparcia technicznego. Ofertę kieruje zarówno do integratorów systemów, jak i producentów maszyn. Na targach Automaticon koncentrujemy się na prezentacji produktów trzech renomowanych producentów: IDEC, Secomea oraz VIPA. Te ostatnie są nowością w naszej ofercie.

Automatyka, sterowanie i rozwiązania zdalnego dostępu. Oferta produktów firmy CompArt Automation

IDEC - CAŁA AUTOMATYKA Z JEDNEJ RĘKI

W ofercie japońskiej firmy IDEC znajdują się zarówno systemy sterowania takie jak PLC oraz HMI jak również komponenty automatyki, począwszy od aparatury sygnalizacyjno-sterowniczej poprzez przekaźniki elektromagnetyczne, czujniki optyczne, oświetlenie maszynowe LED aż po komponenty systemów bezpieczeństwa. W ostatnim czasie firma konsekwentnie rozszerza ofertę produktów do stref zagrożonych wybuchem.

Sterowniki PLC firmy IDEC będące od lat najpopularniejszym produktem firmy w Polsce przeznaczone są do systemów mniejszych i średniej wielkości. Słyną z prostoty programowania przy stosunkowo dużej mocy i bogatej liście rozkazów, dlatego chętnie są stosowane nie tylko przez automatyków, lecz również profesjonalistów konstruktorów z innych dziedzin oraz w dydaktyce.

SECOMEA - ZDALNY DOSTĘP DO URZĄDZEŃ PRZEMYSŁOWYCH

Secomea to innowacyjna duńska firma oferująca rozwiązania zdalnego dostępu przez Internet dla przemysłu, których najwyższy poziom bezpieczeństwa potwierdzony jest certyfikatami bezpieczeństwa i zgodności z koncepcją Przemysłu 4.0. System umożliwia zdalne programowanie, monitorowanie z urządzeń mobilnych i zbieranie danych.

Jest rozwiązaniem generycznym, czyli może być stosowany do sprzętu dowolnych producentów. Nowoczesna koncepcja zarządzania umożliwia łatwe i elastyczne nadawanie uprawnień użytkowników. Unikalne jest również to, że centralny serwer (tzw. chmura) dostępny jest nie tylko w ramach hostingu producenta, ale może być również własnością użytkownika.

VIPA - ZAAWANSOWANE SYSTEMY STEROWANIA

Niemiecka firma VIPA należąca do Yaskawa to producent systemów sterowania PLC o dużej skalowalności i efektywności, doskonale dopasowanych do wymagań europejskiego rynku producentów maszyn. Zachowując kompatybilność z najpopularniejszymi systemami PLC, oferuje większą efektywność, elastyczność i ekonomikę.

Rodzina sterowników SLIO umożliwia tworzenie systemów lokalnych i rozproszonych, wykorzystując sieci Profibus, Profinet, Modbus, EtherCAT, CANOpen, EtherNet/IP i inne. Seria 300S do aplikacji średniej i dużej wielkości zachowuje interoperacyjność z systemami innych producentów. Sterowniki VIPA, w zależności od modelu, mogą być programowane przy użyciu środowiska VIPA Speed7 Studio oraz STEP7 i TIA-Portal.

CompArt Automation
www.comparta.pl