Automation Platform. NExT - otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach

| Automaticon 2017 PLC, HMI, Oprogramowanie

Firma PROGEA znana z nowoczesnego oprogramowania HMI/SCADA Movicon (ponad 100 tysięcy aplikacji w różnych branżach przemysłu) wprowadziła na rynek Automation Platform. NExT - otwartą platformę oprogramowania przemysłowego opartą na najnowszych standardach i technologiach: .NET, C#, WPF/XAML, OPC UA, SQL Server, HTML5, Cloud.

Automation Platform. NExT - otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach

Automation Platform.NExT jest środowiskiem zaprojektowanym do budowy fundamentów nowoczesnego oprogramowania automatyki. Jest to otwarta i skalowalna platforma oparta na technologii .NET wykorzystująca najnowsze technologie informatyczne i modułowe rozwiązania typu "plug in". Oprogramowanie przemysłowe stworzono jako bardziej otwarte i skalowalne ze zintegrowanymi modułami funkcjonalnymi, które są przeznaczone do zarządzania działalnością przedsiębiorstw produkcyjnych w najbardziej skuteczny i efektywny sposób. Funkcjonalność HMI/SCADA realizuje innowacyjny moduł Movicon. NExT.

Movicon.NExT umożliwia wykorzystanie dynamicznych wizualizacji graficznych 3D opartych na technologii XAML. Ekrany synoptyczne mogą zawierać modele 3D importowane do środowiska Movicon lub wybrane z dostępnych standardowo bibliotek. Movicon. NExT oferuje szeroką gamę zaawansowanych funkcji umożliwiających animowanie grafik wykorzystujących także elementy trójwymiarowe (3D) oraz definiowanie widoków trójwymiarowych obiektów graficznych.

Automation Platform. NExT opiera się całkowicie na uznanych rynkowych standardach, zapewniając otwartość i niezawodność. Technologie XAML i WPF gwarantują najbardziej efektywną i nowoczesną technikę obróbki grafiki, archiwizację danych opartą na MS SQL Server i Azure z możliwością współpracy z innymi relacyjnymi bazami danych. Pliki projektu aplikacji SCADA bazują na standardzie XML. Dostępne są zaawansowane możliwości programistyczne dzięki zastosowaniu języka VB. NET. Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi odbywa się z wykorzystaniem wielu zintegrowanych protokołów oraz technologii OPC UA.

Automation Platform.NExT to oprogramowanie pozwalające na integrację systemów automatyki wszystkich szczebli przedsiębiorstwa, wykorzystujące najbardziej innowacyjne i nowoczesne technologie.

Zbigniew Betkier
AB-MICRO Sp. z o.o.

www.movicon.pl