SEM - 25 lat. Od mierników przemysłowych do monitoringu produkcji

| Automaticon 2017 Artykuły

Od 25 lat projektujemy i produkujemy urządzenia elektroniczne dla przemysłu. Najpierw były to sterowniki do maszyn oraz mierniki programowalne. Potem rozszerzyliśmy ofertę o wyświetlacze przemysłowe i tablice elektroniczne. Obecnie wdrażamy monitory produkcji. Większość urządzeń sprzedajemy pod własną marką, ale dostarczamy też różnorodną aparaturę jako producent OEM. Mamy produkty typowe, ale także wiele opracowań na indywidualne zamówienia. Jesteśmy firmą inżynierską: można u nas zamówić nowy produkt lub modernizację, specjalne wykonanie i oprogramowanie.

SEM - 25 lat. Od mierników przemysłowych do monitoringu produkcji

MIERNIKI PRZEMYSŁOWE

Fot. 1. Miernik LIN- 260

Tablicowe mierniki programowalne i wskaźniki z bargrafem były naszymi pierwszymi produktami seryjnymi. Najbardziej popularny z mierników - LIN260 - przechodząc kolejne modernizacje, trafił już do klientów w kraju i za granicą w liczbie bliskiej 10 tys. egzemplarzy i jest nadal produkowany. Oferujemy też prostsze, ekonomiczne wyświetlacze tablicowe różnej wielkości z wejściami analogowymi, licznikowymi i interfejsami cyfrowymi.

WYŚWIETLACZE I TABLICE ELEKTRONICZNE

Drugą naszą specjalnością są wyświetlacze i tablice elektroniczne, cyfrowe i tekstowe, które znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, energetyce i obiektach publicznych. Mogą służyć do pomiarów miejscowych, współpracować z różnorodną aparaturą pomiarową i uzupełniać systemy automatyki.

Do dyspozycji są różne rodzaje wejść pomiarowych oraz interfejsów, w tym Ethernet z możliwością obsługi przez wbudowany webserwer. Na zamówienie produkujemy tablice do wizualizacji przebiegu procesów oraz informujące o wynikach pracy, stanie atmosfery lub na przykład zapełnieniu parkingów. Produkujemy też wyświetlacze do systemów kolejkowych.

MONITORING PRODUKCJI

Stworzyliśmy grupę urządzeń - od prostych po zaawansowane - ułatwiających dobrą organizację pracy ludzi i maszyn oraz ocenę wyników. Są to liczniki sztuk, timery odmierzające czas taktu i najnowsze nasze opracowanie: monitory produkcji. Monitory MP-240 łączą w sobie funkcje rejestracji, przetwarzania danych i wizualizacji na kolorowym ekranie LED. Mogą nadzorować w wielu punktach pracę linii produkcyjnej. Mają zaawansowane oprogramowanie do rejestracji przebiegu pracy i wyliczania wskaźników efektywności OEE.

Fot. 2. Tablica LDT

Fot. 3. Monitor produkcji MP-240

Pracują w sieci, mają wbudowany webserwer i obsługę FTP. Konfiguracja i zarządzanie monitorem nie wymaga zewnętrznego oprogramowania, wystarczy komputer z przeglądarką WWW. Użytkownik może sam zaprojektować wygląd ekranu, wybierać parametry do wyświetlania, tworzyć listy produktów i komunikatów. Nowe monitory, liczniki i timery prezentujemy na tegorocznym Automaticonie, stoisko B-32. Zapraszamy.

SEM
www.sem.pl