HF Inverter Polska - technika napędowa

| Automaticon 2018 Silniki i napędy

Firma HF Inverter Polska od początku swojego istnienia, tj. od 2006 roku, jest rozwijana w oparciu o trzy wartości: współpraca, pasja i profesjonalizm. W biznesie cenimy przejrzyste zasady współpracy oraz partnerskie kontakty, które zapewniają najwyższy poziom zadowolenia i lojalności naszych klientów. Każdą potrzebę naszych klientów traktujemy jako niepowtarzalne wyzwanie, któremu sprostamy dzięki naszej kreatywności, sprawności w działaniu i szerokiej ofercie.

HF Inverter Polska - technika napędowa

Fot. 1. Przemienniki częstotliwości EM- 30

Jesteśmy technicznie autentyczni, gdy zaczynamy zajmować się powierzonym zadaniem, wykonujemy je z pełnym zaangażowaniem i pasją. Klient może liczyć na nasze pełne wsparcie techniczne. Klienci cenią naszą obecność w całym procesie tworzenia maszyn - od prac projektowych do serwisu posprzedażowego, od koncepcji sterowania do elementów wykonawczych. Stale poszukujemy nowych rozwiązań, inwestujemy w rozwój naszych produktów i naszą firmę.

Wprowadzone systemy obsługi klientów i przyjęta polityka jakości są gwarancją rzetelnej realizacji umów oraz ciągłego wzbogacania oferty w innowacyjne produkty. Z pewnością to ludzie są kluczem naszego sukcesu, dlatego tak ważny jest szacunek dla klientów, dostawców i pracowników. Dzięki takiemu podejściu HF Inverter Polska cieszy się opinią Firmy Godnej Zaufania.

Fot. 2. Przemienniki częstotliwości EP- 66

Możemy pochwalić się wypracowanym przez lata modelem sprzedaży, który umożliwia generowanie coraz lepszych wyników. Wykorzystujemy zalety bezpośredniej pracy zarówno z klientami (rzetelna obsługa i serwis) jak i dostawcami (staranny wybór). Przyjęty ponad dekadę temu nasz model biznesowy sprawdza się doskonale.

Na naszą działalność można spojrzeć jak na rozmowę z rynkiem, czasem to my proponujemy nowe rozwiązania a czasami to rynek stawia swoje wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową. Głównymi produktami są napędy ogólnego przeznaczenia - przemienniki częstotliwości, softstartery, napędy małych mocy oraz motoreduktory.

PRZEMIENNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI EURA DRIVES

Fot. 3. Softstarter HFR- 1000

W naszej ofercie znajdują się przemienniki częstotliwości marki EURA Drives Electric znanych serii E-800 i E-2000. W naszej ofercie posiadamy przetwornice częstotliwości w zakresie mocy od 0,25 do 315 kW zarówno ze sterowaniem U/f jak i wektorowym bez czujnikowym i w pętli zamkniętej. Nasza oferta zawiera również napędy dla techniki zdecentralizowanej w obudowie IP66. Są to przetwornice częstotliwości EP-66 oraz EM-30, które można zabudować bezpośrednio na silniku elektrycznym.

SOFTSTARTERY

Ofertę napędów uzupełniają softstartery ogólnego zastosowania serii HFR-1000. Zwarta obudowa, komunikacja RS-485 protokołem Modbus, kontrola napięcia i prądu w trzech fazach pozwalają na zastosowanie softstarterów w zaawansowanych aplikacjach w przemyśle maszynowym. Zakres mocy od 15 do 315 kW, rozruch zboczem napięcia, zboczem prądu oraz rozruch udarowy pozwalają na użycie tej serii softstarterów w większości aplikacji, gdzie konieczny jest łagodny start i zatrzymania silnika elektrycznego.

REDUKTORY I MOTOREDUKTORY

Fot. 4. Przekładnia hipoidalna THF

Naszym głównym produktem w ofercie przekładni są przekładnie hipoidalne THF. Pojawiły się w ofercie HF Inverter Polska w czerwcu 2012 roku. Stanowiło to odpowiedź na potrzeby rynku maszynowego, który poszukiwał alternatywy dla przekładni ślimakowej, która pomimo szeregu korzystnych cech technicznych posiada jedną istotną wadę - niską sprawność.

Dodatkowo producenci maszyn oczekiwali produktu, który będzie posiadał wszystkie korzystne cechy techniczne przekładni ślimakowej zachowując istotne wymiary montażowe przekładni ślimakowych (wznos wału, średnica wału, rozstawy śrub montażowych) i dodatkowo musi wykazać się korzystnym stosunkiem ceny do przenoszonej mocy z wału czynnego na bierny.

Fot. 5. Przekładnie Transtecno serii ALU

Najważniejsze cechy techniczne przekładni hipoidalnych THF:

 • Większa obciążalność niż przekładni stożkowej o takich samych wymiarach, dzięki wydłużeniu czynnej długości zęba (przesunięcie hipoidalne).
 • Większy moment wyjściowy niż w przekładniach ślimakowych o takich samych wymiarach gabarytowych.
 • Wysoka cichobieżność w porównaniu do innych przekładni o tych samych przełożeniach (dzięki zębom łukowo-skośnym).
 • Równomierność przekazywania momentu obrotowego (wydłużenie czynnej długości zębów).
 • Wysoka sprawność w stosunku do innych przekładni o tych samych przełożeniach (sprawność 94% dla przekładni dwustopniowych i 92% dla przekładni trójstopniowych). - Szeroki zakres dostępnych przełożeń dla jednej wielkości mechanicznej przekładni (od i=7,5 do i=300).
 • Korzystne warunki smarowania łożysk, zębnika, dzięki przesunięciu hipoidalnemu.
 • Moment wyjściowy do 500 Nm.
 • Korzystny stosunek gabarytów przekładni do przenoszonej mocy.

Fot. 6. Przekładnie Transtecno serii IRON

W 2016 roku nawiązaliśmy współpracę z włoskim producentem przekładni i motoreduktorów - firmą Transtecno. Już w marcu 2016 roku uruchomiliśmy linię montażową przekładni i motoreduktorów Transtecno. Na naszej linii montażowej możemy złożyć ponad 500 sztuk przekładni walcowych i walcowo-stożkowych zarówno w obudowach aluminiowych serii ALU jak i żeliwnych serii IRON.

Przekładnie serii ALU obejmują przekładnie walcowe CMG i ATS oraz walcowo-stożkowe CMB. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu aluminiowego. Dostępne są w zakresie mocy od 0,06 do 4,0 kW i momencie obrotowym wyjściowym w od 2 do 650 Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.

Przekładnie serii IRON obejmują przekładnie walcowe ITH i ITS oraz walcowo-stożkowe ITB. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu żeliwa szarego G200. Dostępne są w zakresie mocy od 0,25 do 30 kW i momencie obrotowym wyjściowym od 20 do 3600 Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.

NAPĘDY MAŁYCH MOCY ZD- MOTOR

Fot. 7. Rodzina napędów ZD Motor

Pod tą marką dostępna jest technika napędowa z segmentu małych napędów AC/ DC, monobloków napędowych, precyzyjnych przekładni planetarnych oraz napędów dedykowanych - wykonanych precyzyjnie pod potrzeby Klienta bądź branży. Pod marką ZD Motor Polska montowane są w Polsce małe napędy AC i DC, które w 2012 roku zostały certyfikowane przez Polski Rejestr Statków i uzyskały certyfikat EMC i LVD.

W Polsce produkowane są również prototypy konstrukcji dedykowanych pod potrzeby Klienta, które po przejściu stosownych testów i badań przekazywane są do produkcji w zakładach w Ningbo w Chinach pod stałym nadzorem ZD Motor Polska.

Napędy dedykowane dostępne są już w produkcji małoseryjnej (od 1000 sztuk rocznie). Produkcja takich napędów realizowana jest zarówno na podstawie dokumentacji technicznej dostarczonej przez klienta jak i stworzonej przez ZD Motor Polska na podstawie danych technicznych dostarczonych przez klienta.

HF Inverter Polska jest oficjalnym dystrybutorem firm:

 • EURA Drives Electric CO., Ltd. - lidera w zakresie projektowaniu i produkcji nowoczesnych przemienników częstotliwości, softstarterów i serwo napędów elektrycznych,
 • ZD Motor CO., Ltd - jednej z największych firm produkujących napędy małych mocy AC i DC,
 • Transtecno SRL - lidera w zakresie projektowania i produkcji przekładni mechanicznych serii ALU oraz IRON.

Specjaliści pracujący w firmie HF Inverter Polska dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu są w stanie optymalnie dobrać układ napędowy bezawaryjnie pracujący w warunkach procesu technologicznego w dowolnej branży. Zapraszamy.

Ilustracja tytułowa: przemienniki częstotliwości E-800 oraz E-2000

Mariusz Snowacki
HF Inverter Polska

www.hfinverter.pl