OEM Automatic autoryzowanym dystrybutorem producenta czujników Datalogic

| Technika

OEM Automatic uzyskał niedawno tytuł autoryzowanego dystrybutora produktów Datalogic Automation. Firma ta jest producentem szerokiej gamy czujników, począwszy od czujników indukcyjnych poprzez uniwersalne fotokomórki, kurtyny świetlne bezpieczeństwa aż do zaawansowanych czujników fotoelektrycznych do specjalnych aplikacji, czujników wizyjnych i skanerów laserowych.

OEM Automatic autoryzowanym dystrybutorem producenta czujników Datalogic

Produkty te są rozwijane i dostarczane do klientów na całym świecie od 1972 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy charakteryzują się one najwyższą jakością i innowacyjnością rozwiązań. Mając do dyspozycji tak szeroką gamę produktów OEM Automatic ma szansę stać się jednym z wiodących dostawców czujników na rynku i jest to cel, który OEM Automatic stawia sobie w perspektywie najbliższych trzech lat.

FOTOKOMÓRKI CYLINDRYCZNE

Fot. 1. Fotokomórki cylindryczne S50 i S51

Datalogic jest największym producentem czujników cylindrycznych na rynku europejskim. Sukces ten został osiągnięty dzięki niezawodności rozwiązań, szerokiemu portfolio oferowanych wersji umożliwiającemu optymalne dobranie typu w zależności od wymagań użytkownika, atrakcyjnym cenom oraz szybkim dostawom produktów.

S50 to najbardziej rozbudowana seria fotokomórek cylindrycznych w obudowie M18 zawierająca wszystkie uniwersalne tryby pracy, takie jak czujnik barierowy, refleksyjny, refleksyjny z polaryzacją, refleksyjny do wykrywania obiektów przezroczystych, dyfuzyjny, zbliżeniowy o stałej ogniskowej, również w wersji laserowej oraz bardziej zaawanasowane tryby pracy, takie jak czujnik z wytłumieniem tła, czujnik kontrastu i luminescencji.

Ustawienie fotokomórki odbywa się za pomocą potencjometru przy zachowaniu stopnia ochrony IP67 lub poprzez przycisk w opatentowanym systemie Easy Touch. S50 dostępna jest w płaskiej obudowie z tworzywa do montażu w otworze nakrętkami M18 lub montażu śrubowego poprzez otwory w obudowie jak również w cylindrycznej obudowie metalowej.

Fot. 2. Czujnik kontrastu TL46

Fotokomórki te występują w wersji "patrzącej z boku" z optyką promieniową lub "patrzącej na wprost" z optyka osiową z zabudowanym kablem dwumetrowym lub złączem M12. S10 to seria czujników cylindrycznych w obudowie metalowej M18 przeznaczonych do zastosowań w trudnych warunkach pracy w przemyśle spożywczym.

Wysoki stopień ochrony IP69K gwarantuje odporność na mycie strumieniem wody o temperaturze 80°C pod ciśnieniem 100 barów. Dodatkowo wersja w obudowie ze stali nierdzewnej AISI-316L odporna jest na działanie detergentów chemicznych oraz kwasów powodujących korozję.

Na uwagę zasługuje również seria S15, której główną cechą wyróżniającą jest bardzo krótka długość obudowy wynosząca 40 mm, co sprawa, że czujnik ten jest idealnym rozwiązaniem w aplikacjach o ograniczonej przestrzeni do zabudowy.

CZUJNIKI FOTOELEKTRYCZNE DO ZASTOSOWAŃ SPECJALNYCH

Fot. 3. Czujniki obszaru AS1

Datalogic oferuje szeroką gamę zaawansowanych fotokomórek do specjalnych aplikacji. Czujniki luminescencji emitują światło ultrafioletowe oraz wykrywają światło widzialne, które zostało przetworzone i odbite od obiektów lub znaczników fluorescencyjnych (niewidocznych nawet dla oka ludzkiego), niezależnie koloru tła i powierzchni.

Czujniki luminescencyjne Datalogic dzięki wysokiej mocy emitowanego światła UV mogą pracować na dystansie do 75 mm z częstotliwością przełączania sięgającą do 2 kHz oraz pozwalają na wykrywanie krytycznych obiektów z bardzo słabym, niejednorodnym lub nieciągłym poziomem luminescencji.

Czujniki te znajdują zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym do identyfikacji znaczników i etykiet na foliach i butelkach, przy liniach przemysłowych w przemyśle drzewnym, ceramicznym, w maszynach pakujących do wykrywania papieru lub fluorescencyjnego kleju, w przemyśle tekstylnym w procesie cięcia, w przemyśle mechanicznym do weryfikacji obecności fluorescencyjnych farb i smarów.

Czujniki kontrastu wykrywają obiekty odróżniające się kontrastem od koloru tła i głównie są stosowane do wykrywania znaczników w maszynach pakujących. Na uwagę zasługuje seria czujników TL46 charakteryzująca się doskonałymi parametrami i funkcjami sprawiającymi, że produkt ten jest prawdopodobnie najlepszym czujnikiem kontrastu dostępnym na rynku.

Częstotliwość przełączania wyjścia wynosi do 30 kHz, zastosowanie diod LED RGB zapewnia niezawodne wykrywanie dla wszystkich kombinacji kontrastu. Czujnik wyposażony jest w bargraf lub czterocyfrowy wyświetlacz, a ustawianie wartości progowej odbywa się ręcznie, automatycznie lub zdalnie.

Czujniki fotoelektryczne obszaru służą do wykrywania i pomiaru obiektów o różnych kształtach i wymiarach. Czujnik obszaru AS1 ze skrzyżowanymi promieniami może wykrywać bardzo niewielkie obiekty o grubości rzędu 0,2 mm wewnątrz obszaru o wysokości 75 mm i odległości 2,1 m między nadajnikiem i odbiornikiem.

CZUJNIKI WIZYJNE

Fot. 4. Czujnik wizyjny DataVS2

Czujniki wizyjne DataVS2 mają właściwości pozwalające im sprostać w elastyczny i intuicyjny sposób wymaganiom stawianym systemom wizyjnym w wielu procesach produkcyjnych. Konfiguracja czujnika odbywa się w sposób intuicyjny z wykorzystaniem komputera poprzez Ethernet.

Czujnik wyposażony jest w 14 różnych typów inspekcji, w tym dopasowanie wzorca w obrębie 360° oraz umożliwia zapisanie do 20 różnych projektów.

CZUJNIKI INDUKCYJNE

Czujniki indukcyjne Datalogic to odpowiednie rozwiązanie do wymagań rynku automatyki przemysłowej. Datalogic oferuje szeroki zakres cylindrycznych i prostopadłościennych czujników indukcyjnych ze standardową lub zwiększoną strefą działania, dostępne w wersjach 2-, 3- lub 4-przewodowej, w odbudowach o standardowej długości lub krótkich wykonanych z niklowanego mosiądzu lub stali nierdzewnej przeznaczonych do pracy w agresywnym środowisku w przemyśle spożywczym.

Wprowadzenie oferty produktowej Datalogic będzie dla firmy OEM Automatic wydarzeniem przełomowym, w chwili obecnej dostępny jest już katalog Datalogic na stronie internetowej www.oeamautomatic.pl, a także ukazała się polska wersja katalogu papierowego. Zapraszamy do zapoznania się z tą ofertą.

Mariusz Szabłowski
OEM Automatic

www.oemautomatic.pl

Zobacz również