Rockwell Automation wprowadza na rynek nowe urządzenie zabezpieczające sieci komunikacyjne

Większość współczesnych zapór sieciowych nie zapewnia wystarczającej ochrony przed zagrożeniami dla ruchu w sieciach przemysłowych, co ogranicza możliwości minimalizowania ryzyka na halach produkcyjnych. Urządzenie ochrony sieci Allen-Bradley Stratix 5950 firmy Rockwell Automation wykorzystuje nowe technologie bezpieczeństwa do ochrony systemów używanych w zakładach.

Posłuchaj
00:00

Urządzenie korzysta z zapory sieciowej Adaptive Security Appliance (ASA) i technologii FirePower do stworzenia granicy między strefami komórek/obszarów lub do ochrony pojedynczych maszyn, linii. W ten sposób zapewniona jest zgodność z normą IEC 62443. Urządzenie wykorzystuje również technologię głębokiej inspekcji pakietów (DPI), zaimplementowaną przez firmę Cisco - technologia ta umożliwia analizę pakietów Common Industrial Protocol (CIP) i innych protokołów przemysłowych.

"Połączenie zapory sieciowej ASA z technologiami FirePower i DPI zapewnia specjalistom IT dokładny wgląd i kontrolę wymaganą do prawidłowego zabezpieczania sieci przemysłowych" - mówi Krzysztof Szulc, Commercial Engineer w firmie Rockwell Automation. "Dzięki urządzeniu Stratix 5950 użytkownicy mogą teraz konfigurować i wdrażać nowe zasady, które będą chronić przed potencjalnie niebezpiecznymi i niezidentyfikowanymi aktualizacjami oprogramowania i firmware, pobieraniem szkodliwych programów. Pozwoli to usprawnić integralność operacji prowadzonych na terenie zakładów".

Dla jednostki Stratix 5950 dostępna jest opcjonalna licencja. Abonenci będą otrzymywać informacje na temat najnowszych zagrożeń i aktualizacji oprogramowania na podobnej zasadzie jak w przypadku usług ochrony antywirusowej przeznaczonych dla komputerów osobistych.

Nowe urządzenie jest wyposażone w cztery porty Ethernet 1 Gb/s i dostępne w wersji z gniazdami SFP (miedź / światłowód). Wzmocnione pod kątem zastosowań przemysłowych urządzenie posiada klasę IP30 i jest odporne na wstrząsy elektryczne, przepięcia i hałas. Może pracować w zakresie temperatur od -40°C do 60°C.

Urządzenie zabezpieczające Stratix 5950 jest pierwszym produktem firmy Rockwell Automation wykorzystującym technologię DPI, która jest częścią ogłoszonego w kwietniu 2016 roku sojuszu strategicznego firmy Rockwell Automation i Cisco.

Rockwell Automation
www.rockwellautomation.com/pl_PL

Powiązane treści
Rockwell Automation broni się przed przejęciem przez Emersona
Industry 4.0 a rynek pracy
Czwarta Rewolucja Przemysłowa szansą dla producentów maszyn
Blake Moret, CEO Rockwell Automation, obejmuje stanowisko prezesa rady zarządu
Podręcznik bezpieczeństwa 5 - bezpieczeństwo funkcjonalne maszyn
Nowe przemienniki PowerFlex 755T zwiększają wydajność maszyny i obniżają koszty zużycia energii
20 lat w Polsce i 10 lat w Katowicach - jubileusz firmy Rockwell Automation
Rockwell przejął największego amerykańskiego integratora systemów - Maverick Technologies
Rockwell oskarża Advantecha o naruszenie patentów
Innowacyjna ochrona systemów przemysłowych. Routery z zaporą sieciową i VPN
Rockwell Automation otwiera biura na Węgrzech i w Rumunii
Zobacz więcej w kategorii: Technika
Przemysł 4.0
Łuk elektryczny w przemyśle
Pomiary
Wysokoprecyzyjne cęgi do pomiaru prądu stałego marki Voltcraft
Pomiary
Z oferty Conrad Electronic: Voltcraft prezentuje zaawansowany miernik cęgowy VC-771 PV
Pomiary
Digitalizacja, automatyzacja, usprawnienie - firma Zebra na pierwszej linii innowacji
Przemysł 4.0
Układanie palet bez kierowcy? Autonomiczny wózek widłowy od igus zwiększa wydajność logistyki
Bezpieczeństwo
Zapewnienie zgodności z NIS2 w środowiskach OT
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Gospodarka
NDT w lotnictwie
Targi zagraniczne
EUROSATORY 2026 - globalne wydarzenie poświęcone obronności i bezpieczeństwu
Automatyczny import
Wydajność Edge AI w formacie COM Express: Moduł conga-TC300/7-350

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów