System ekspercki do e-prowadników: konfiguracja oraz wycena możliwe już w kilka minut!

| Technika

Szybka i łatwa konfiguracja kompletnych systemów e-chain stała się teraz możliwa dzięki aplikacji igus e-chain expert. Nowo opracowane narzędzie online pozwala użytkownikom w kilku krokach zaprojektować indywidualnie dobrany, gotowy do podłączenia e-prowadnik. Wystarczy wybrać tryb zgodny z posiadaną wiedzą i rozpocząć konfigurację. W konfiguratorze dostosujemy wszystkie konfigurowalne elementy, przejrzymy ceny i bezpośrednio zamówimy lub złożymy zapytania o komponenty. Każdy klient otrzyma też wiarygodne informacje na temat trwałości e-prowadnika i zastosowanych przewodów. W konsekwencji jest w stanie wybrać najbardziej opłacalny system, który pasuje do jego aplikacji.

System ekspercki do e-prowadników: konfiguracja oraz wycena możliwe już w kilka minut!

Droga do otrzymania gotowego e-prowadnika jest jeszcze łatwiejsza dzięki igus e-chain expert. Za pomocą nowego, bezpłatnego i ogólnie dostępnego narzędzia online użytkownicy mogą zaprojektować swój e-chain za pomocą smartfona, tabletu lub komputera stacjonarnego. Niezależnie od tego, czy chodzi o zastosowanie bez podparcia, ślizgowe czy wiszące, konfigurator określa optymalnie dopasowany e-prowadnik. Aby to zrobić, użytkownik musi po prostu otworzyć e-chain expert (www.igus.pl/e-chain-expert), wybrać przewody nieekranowane lub ekranowane, wprowadzić parametry aplikacji i środowiska, zdecydować o odpowiednim e-prowadniku ze wstępnej selekcji i skonfigurować go. W konfiguratorze e-chain może wybierać spośród ponad 1300 przetestowanych przez firmę igus przewodów chainflex o wysokiej elastyczności, jak również ponad 4200 wiązanych przewodów napędowych readycable. Są one testowane i jak wszystkie przewody igus obejmuje je 36-miesięczna gwarancja. Na podstawie określonych przewodów i danych aplikacyjnych – takich jak przestrzeń montażowa, ruch i środowisko prowadnika – klient może spośród 150 tys. części e-chain wybrać najbardziej opłacalne rozwiązanie. Wszystkie produkty igus są testowane w firmowym laboratorium o powierzchni 3800 m².

Automatyczny podział wnętrz i obliczanie żywotności

 
Fot. 1. Prosty i szybki montaż systemu e-prowadnika z przewodami, łącznie z obliczaniem żywotności i automatyczną separacją wnętrza. Wszystko to jest możliwe dzięki dostępnemu bezpłatnie narzędziu online: eksperckiej aplikacji dla e-prowadników – e-chain expert (www.igus.pl/e-chain-expert) firmy igus (źródło: igus GmbH)

W aplikacji eksperckiej online stosowany jest konfigurator separacji wewnętrznej. Wykorzystuje on sztuczną inteligencję lub sieci neuronowe, aby w ciągu kilku sekund określić odpowiednią separację wewnętrzną dla zdefiniowanej puli przewodów. Dzięki zintegrowanej kalkulacji żywotności, zarówno dla prowadnika, jak i poszczególnych kabli, klient może szybko i łatwo wybrać najbardziej opłacalny system, który bezpiecznie spełnia jego wymagania. Kolejna zaleta: inteligentne narzędzie stale sprawdza konfigurację pod kątem wiarygodności, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że elementy zostały skoordynowane.

Skonfiguruj razem jako cały system i zamów bezpośrednio

Użytkownik ma cały czas możliwość udostępnienia innym osobom aktualnego stanu przetwarzania w narzędziu online poprzez e-mail lub hiperłącze. Kilku członków zespołu z różnych działów jest więc w stanie w każdym momencie i w dowolnym miejscu wspólnie projektować systemy e-chain online oraz przetwarzać dane CAD. Jednym kliknięciem da się pobrać konfigurację lub umieścić ją w koszyku w sklepie internetowym igus. Gotowy do podłączenia system e-prowadnika można od razu zamówić online, ponieważ narzędzie eksperckie określa ceny i terminy dostaw dla każdej konfiguracji zastosowania. Alternatywnie, klient może również poprosić o indywidualną ofertę dla swojej konfiguracji.

 

igus
www.igus.pl