Schneider Electric o innowacyjnej energetyce podczas VII Forum Energetycznego w Sopocie

Forum Energetyczne to konferencja polityczno-biznesowa skupiająca najważniejsze nazwiska ze świata polityki i gospodarki. W tegorocznej edycji uczestniczyło około 400 osób z Polski i z zagranicy. Tematem przewodnim sopockiego VII Forum Energetycznego była analiza polityki energetycznej państw Unii Europejskiej.

Posłuchaj
00:00

W panelu dyskusyjnym "Innowacje w energetyce - korzyści dla gospodarki i odbiorców?" wzięli udział: Michał Ajchel - wiceprezes ds. efektywności energetycznej Schneider Electric Polska, Andrzej Czerwiński - przewodniczący Sejmowej Komisji Energetyki, David Dornbusch - prezes CleanTuesday, Dante Bartolomei - prezes zarządu Asteria Srl oraz Sławomir Kopeć - prezes Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej.

- Powinniśmy postawić na energetykę rozproszoną, na stawianie kolektorów słonecznych, fotowoltaikę, pompy ciepła czy energetykę wiatrową. Różne rodzaje OZE powinny się lokalnie uzupełniać, tworząc układy hybrydowe wykorzystujące inteligentne sieci do przesyłania energii - powiedział Michał Ajchel, Schneider Electric.

Przyszłość energetyki to innowacje. Postępujący proces liberalizacji rynku energetycznego, aktywne zaangażowanie się w ochronę środowiska oraz "szukanie" sposobów na efektywne wykorzystanie energii przez klienta końcowego to zachęty dla spółek energetycznych do poszukiwania zupełnie nowych, dotychczas niedostępnych rozwiązań.

Dyskusja panelowa podczas Forum Energetycznego- Obok poszukiwania nowych źródeł energii i doskonalenia technologii jej pozyskiwania słusznie coraz większy nacisk kładzie się na lepsze gospodarowanie energią, ograniczające straty powstałe w trakcie przesyłu i użytkowania urządzeń elektrycznych. Ze względu na faktyczną wydajność większości elektrowni, jak i straty spowodowane przesyłem i rozdziałem mocy, 1 kW zużyty w budynku wymaga wytworzenia 3 kW. W związku z tym każda oszczędność w budynku to 3 razy większa oszczędność na etapie wytwarzania energii - podkreślił Michał Ajchel.

Nową dyrektywę w sprawie efektywności energetycznej (Energy Efficiency Directive, EED) przyjął w 2012 r. Parlament Europejski. Wprowadzi ona obowiązek wdrożenia działań zapewniających oszczędne gospodarowanie energią. Mają one polegać m.in. na modernizacji budynków administracji publicznej, lepszym gospodarowaniu energią przez jej dystrybutorów i dostawców oraz na obowiązkowych audytach energetycznych dla dużych firm.

źródło: Schneider Electric

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Firma Schneider Electric została partnerem Konsorcjum Smart Power Grids Polska
Na Politechnice Opolskiej otworzono laboratorium dydaktyczne Schneider Electric
Schneider Electric partnerem XVI Międzynarodowej Konferencji Energetycznej EuroPower
Schneider Electric nagrodzony za wspieranie czystych technologii

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów