PGNiG łączy swoje spółki gazowe

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest na etapie konsolidacji spółek zajmujących się zarządzaniem siecią gazociągów oraz ich eksploatacją, modernizacją i rozbudową. W pierwszej fazie łączenia spółka PGNIG SPV 4 przejęła udziały w sześciu spółkach gazownictwa: mazowieckiej, pomorskiej, wielkopolskiej, dolnośląskiej, górnośląskiej i karpackiej. Zostały one przekształcone w oddziały regionalne.

Posłuchaj
00:00

Połączenie spółek gazowych ma na celu dostosowanie jednej spółki dystrybucyjnej do pojawiającej się konkurencji i nowych warunków na rynku gazu. Ujednolicone zostaną procedury i systemy informatyczne. Spółka PGNIG SPV 4 nie przewiduje zwolnień pracowników. Konsolidacja spółek ma się także przyczynić do zoptymalizowania kosztów dystrybucji oraz zwiększenia zysków i obniżenia kosztów przesyłu gazu dla klientów PGNiG.

źródło: ekonomia.rp.pl

Powiązane treści
PGNiG będzie korzystać z mobilnych sprężarek gazu
PGNiG wyemituje obligacje warte miliard złotych
Inteligentne sieci gazownicze to przyszłość
Konferencja dla branży gazowniczej
Uruchomiono Giełdę Gazu
Prąd, gaz i woda + transmisja danych. Czyli wszystko o sieciach komunikacyjnych w instalacjach dostawców mediów użytkowych
Tauron i PGNiG zbudują kolejny kogeneracyjny blok gazowy
LOTOS i PGNiG wspólnie poszukają ropy i gazu
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Siemens podsumowuje drugi kwartał 2025 roku
PLC, HMI, Oprogramowanie
zenon 15 zmienia integrację IT-OT w automatyce przemysłowej
Przemysł 4.0
Accenture kupuje Systemę
Aktualności
Omron na liście innowatorów
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów