Nidec kontynuuje zakupy - przejmuje dwie firmy europejskie: Secop i LGB Elettropompe

| Gospodarka Artykuły

Nidec, aktywny pod względem przejęć japoński producent silników, który jest już właścicielem firm Control Techniques i Leroy-Somer, dodał do swojego zbioru dwa europejskie przedsiębiorstwa: niemieckiego producenta kompresorów - Secop oraz włoskiego producenta pomp i silników - LGB Elettropompe. Nidec ma nadzieję, że obydwie akwizycje pomogą mu osiągnąć cel wyznaczony na rok 2020, jakim jest globalna sprzedaż o wartości 2 bilionów jenów, czyli 9 miliardów dolarów.

Nidec kontynuuje zakupy - przejmuje dwie firmy europejskie: Secop i LGB Elettropompe

Secop, znany jako Danfoss Compressors dopóki firma Danfoss nie sprzedała go w 2010 r. spółce Aurelius, zatrudnia ponad 2100 osób i w 2016 r. osiągnął sprzedaż na poziomie 356 mln euro. Nidec zapłacił za Secop 185 mln euro gotówką.

Firma Secop produkuje wysoko wydajne sprężarki o zmiennej prędkości do domowych i komercyjnych lodówek. Nidec połączy Secop z kilkoma innymi spółkami zależnymi, w tym z firmą Nidec Sole - kupionym w 2010 r. producentem urządzeń gospodarstwa domowego, a także z korporacją Nidec Motor - kontynuatorką działalności silnikowego biznesu Emersona, który Nidec przejął również w 2010 r. W ten sposób powstanie oddział Nidec Global Appliance z trzema fabrykami w Europie, jedną w Chinach i jedną w Meksyku. Nowa jednostka skupi się na konstruowaniu silników do urządzeń, takich jak pralki, suszarki i zmywarki.

Nidec uważa, że ​​rynek lodówek, który wchłania 170 milionów sprężarek rocznie, oferuje atrakcyjne możliwości wzrostu. Jest zdania, że jego doświadczenie i wiedza w zakresie silników bezszczotkowych prądu stałego przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności firmy Secop.

Drugim nabytkiem Nideca jest znacznie mniejsza włoska firma LGB Elettropompe, zatrudniająca około 40 osób i osiągająca w zeszłym roku sprzedaż w wysokości 9,8 mln euro. Specjalizuje się ona w pompach do komercyjnych zmywarek oraz w silnikach do piekarników. Nidec twierdzi, że przejęcie LGB Elettropompe wzmocni jego pozycję na europejskim rynku silników do zastosowań komercyjnych oraz w sektorze wyposażenia dla branży spożywczej.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również