Nidec kontynuuje zakupy - przejmuje dwie firmy europejskie: Secop i LGB Elettropompe

Nidec, aktywny pod względem przejęć japoński producent silników, który jest już właścicielem firm Control Techniques i Leroy-Somer, dodał do swojego zbioru dwa europejskie przedsiębiorstwa: niemieckiego producenta kompresorów - Secop oraz włoskiego producenta pomp i silników - LGB Elettropompe. Nidec ma nadzieję, że obydwie akwizycje pomogą mu osiągnąć cel wyznaczony na rok 2020, jakim jest globalna sprzedaż o wartości 2 bilionów jenów, czyli 9 miliardów dolarów.

Posłuchaj
00:00

Secop, znany jako Danfoss Compressors dopóki firma Danfoss nie sprzedała go w 2010 r. spółce Aurelius, zatrudnia ponad 2100 osób i w 2016 r. osiągnął sprzedaż na poziomie 356 mln euro. Nidec zapłacił za Secop 185 mln euro gotówką.

Firma Secop produkuje wysoko wydajne sprężarki o zmiennej prędkości do domowych i komercyjnych lodówek. Nidec połączy Secop z kilkoma innymi spółkami zależnymi, w tym z firmą Nidec Sole - kupionym w 2010 r. producentem urządzeń gospodarstwa domowego, a także z korporacją Nidec Motor - kontynuatorką działalności silnikowego biznesu Emersona, który Nidec przejął również w 2010 r. W ten sposób powstanie oddział Nidec Global Appliance z trzema fabrykami w Europie, jedną w Chinach i jedną w Meksyku. Nowa jednostka skupi się na konstruowaniu silników do urządzeń, takich jak pralki, suszarki i zmywarki.

Nidec uważa, że ​​rynek lodówek, który wchłania 170 milionów sprężarek rocznie, oferuje atrakcyjne możliwości wzrostu. Jest zdania, że jego doświadczenie i wiedza w zakresie silników bezszczotkowych prądu stałego przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności firmy Secop.

Drugim nabytkiem Nideca jest znacznie mniejsza włoska firma LGB Elettropompe, zatrudniająca około 40 osób i osiągająca w zeszłym roku sprzedaż w wysokości 9,8 mln euro. Specjalizuje się ona w pompach do komercyjnych zmywarek oraz w silnikach do piekarników. Nidec twierdzi, że przejęcie LGB Elettropompe wzmocni jego pozycję na europejskim rynku silników do zastosowań komercyjnych oraz w sektorze wyposażenia dla branży spożywczej.

źródło: Drives & Controls

Powiązane treści
Nidec finalizuje warte 1,2 mld dolarów przejęcie biznesowych jednostek Emersona
Japoński Nidec przejmuje napędowe oddziały Emersona
Nidec kontynuuje agresywną ekspansję poprzez przejęcia
Nidec przejmuje włoskiego producenta silników
Nidec i Woodward Governor inwestują w Niepołomicach
Nidec rozpoczyna akwizycje w Niemczech - na początek przejmuje Graessnera
Nidec objął 70% udziałów firmy Desch - niemieckiego producenta przekładni
Zaopatrzenie w wodę w przemyśle
Nidec Motors & Actuators zainwestuje w Małopolsce ponad 165 mln zł
Nidec planuje budowę w Serbii fabryki silników elektrycznych o wartości 1,9 mld dolarów
RS Components dystrybuuje produkty Control Techniques
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów