Omron przejmuje Microscan za 157 mln dolarów

| Gospodarka Artykuły

Omron kupuje od brytyjskiej firmy Spectris amerykańskiego specjalistę z zakresu widzenia maszynowego i przemysłowego odczytywania kodów kreskowych - spółkę Microscan Systems. Jak mówi japoński dostawca automatyki, celem zakupu jest dalszy rozwój kontroli urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy, w celu połączenia praktycznie wszystkich obiektów i maszyn w zakładzie produkcyjnym. Transakcja ma być sfinalizowana na początku października 2017 roku.

Omron przejmuje Microscan za 157 mln dolarów

Firma Microscan Systems, założona w 1982 roku w Renton w stanie Waszyngton, zatrudnia 192 osoby. Według dotychczasowego właściciela, czyli Spectris, majątek Microscana wart jest około 22 mln funtów. W ubiegłym roku Microscan wygenerował zysk operacyjny w wysokości około 7 milionów funtów.

Microscan opracowuje urządzenia do odczytywania kodów, w tym czytniki kodów kreskowych i weryfikatory. Używa zaawansowanych algorytmów do odczytywania kodów grawerowanych i drukowanych, również na produktach o grubych, błyszczących lub zakrzywionych powierzchniach. Firma oferuje także technologie widzenia maszynowego, w tym inteligentne kamery i narzędzia programowe, sprzedawane pod markami MicroHawk, AutoVision oraz Visionscape.

Omron planuje zintegrować zaawansowaną technologię odczytu kodów firmy Microscan z własnymi systemami automatyki. Korzystając ze swoich sieci sprzedaży, Omron i Microscan będą docierać do szerszej grupy klientów.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również