TRW rozbuduje zakłady w Częstochowie

Jak poinformowała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, spółka TRW Polska, będąca częścią wytwarzającego komponenty dla motoryzacji międzynarodowego koncernu ZF, wybuduje w Częstochowie nową halę produkcyjną i utworzy co najmniej 30 miejsc pracy, inwestując do końca 2019 roku 43,3 mln zł. Hala będzie miejscem produkcji mechanizmu aktywnego zwijacza do pasa bezpieczeństwa typu ACR (Active Control Retractor).

Posłuchaj
00:00

Częstochowskie fabryki ZF TRW, w których pracuje ponad 4,1 tys. osób, produkują m.in. pasy bezpieczeństwa do samochodów, zamki do pasów, regulatory wysokości oraz poduszki powietrzne i ich moduły. Produkcja zakładów trafia do czołowych koncernów motoryzacyjnych.

Obecnie ZF rozszerza swoją działalność w Częstochowie. Do końca 2019 r. powstanie zakład wytwarzający elektronikę wspierającą zaawansowane systemy bezpieczeństwa w samochodach, m.in. kamery nowej generacji oraz systemy elektroniczne podnoszące bezpieczeństwo pasażerów, jak układy kontroli poduszek powietrznych. Na terenie obiektu przewidziano także uruchomienie centrum inżynieryjnego.

ZF ma już w Polsce kilka swoich ośrodków. W fabryce w Czechowicach-Dziedzicach wytwarzane są systemy kierownicze, a w Gliwicach układy wspomagające hamowanie. W Częstochowie znajduje się też centrum obsługujące procesy finansowo-księgowe oraz centrum IT. Koncern zatrudnia w Polsce 8 tys. pracowników.

Źródło: Puls HR

Powiązane treści
ZF wchłonął TRW Automotive
TRW ma nową halę produkcyjną w gliwickiej podstrefie KSSE
TRW rozbudowuje fabrykę
ZF powiększa częstochowskie Centrum Usług Wspólnych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
DHL uruchamia flotę 138 robotów Exotec – rewolucja automatyzacji magazynowej w logistyce farmaceutycznej
Roboty
Wyniki finansowe firmy KUKA
Silniki i napędy
Nidec ACIM uruchamia w Chinach nową superfabrykę silników
Roboty
Sztuczna inteligencja uczy robota pokonywać każdy teren
Aktualności
Endress+Hauser z nagrodą
Roboty
Globalny rynek robotów przemysłowych skurczył się o 5,8%

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów