Ruszył zautomatyzowany magazyn małych części dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu

| Gospodarka Aktualności

Szwajcarska firma Ansorix uruchomiła zautomatyzowany magazyn małych części dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu. Zastosowane w nim przenośniki rolkowe do transportu beznaporowego zostały oparte na platformie MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll. Magazyn jest elementem nowego centrum logistyczno-usługowego utworzonego na zlecenie University Hospital Zurich (USZ) w Schlieren koło Zurychu.

Ruszył zautomatyzowany magazyn małych części dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu

USZ oferuje wszechstronną, indywidualną opiekę w pełnym zakresie usług medycznych. Supernowoczesny zakład opieki zdrowotnej skupia 44 różne kliniki i instytuty. Każdego roku wykonuje się tam około 41 tys. zabiegów i rejestruje ponad 500 tys. pacjentów ambulatoryjnych.

By szpital mógł sprostać przyszłym wymogom, niezbędny był nowy system magazynowy, dostosowany do nowych potrzeb i ograniczający koszty operacyjne. Nowa infrastruktura logistyczna miała tez zapewnić swobodę jej ewentualnego rozszerzenia przy minimalnych wydatkach i niezakłóconym funkcjonowaniu. Ansorix wybrał rozwiązanie w zakresie technologii przechowywania firmy Kaufmann Systems AG.

Nowy magazyn ma pojemność 3024 tac na maszynę do przechowywania i odbierania. Zastosowana platforma MCP oparta na 24-woltowych napędach RollerDrive oznacza, że tacki o różnych rozmiarach mogą być transportowane beznaporowo. Tace są pobierane z wolnostojących regałów magazynowych i dostarczane do czterech stanowisk odbioru. Oprócz dostarczania tac produktów z magazynu, każda z tych stacji kieruje puste i wypełnione tacki. Dwa dodatkowe przenośniki przenoszą puste tace na stanowiska napełniania.

System MCP firmy Interroll - stanowiący ważne ogniwo między magazynem małych części i stacjami odbioru w projekcie USZ - jest systemem modułów typu plug-and-play, który ułatwia tworzenie wysoce zaawansowanych i elastycznych rozwiązań w zakresie przepływu materiałów, a przy tym może być z łatwością rozbudowywany. Zintegrowane napędy RollerDrive gwarantują kontrolowany i energooszczędny przepływ towarów, który można dostosować do bieżących wymogów.


    

źródło: Interroll