Niemiecka Grupa Hahn przejmuje technologię firmy Rethink Robotics

Globalny specjalista w dziedzinie automatyki i robotyki, Hahn Group, nabył wszystkie patenty i znaki towarowe amerykańskiego pioniera w zakresie robotów współpracujących - Rethink Robotics, który niedawno ogłosił zamknięcie działalności, po dziesięciu latach rynkowej obecności. Firma Hahn przejęła także platformę programową Intera5, która pozwala intuicyjnie programować roboty przemysłowe. Warunki umowy nie zostały ujawnione.

Posłuchaj
00:00

Hahn - były dystrybutor urządzeń firmy Rethink - zadeklarował kontynuowanie rozwoju technologii Rethinka, mając na celu połączenie jej z własnym know-how dotyczącym inżynierii i zastosowań przemysłowych. Ponadto Hahn planuje udostępnienie platformy Intera5 swoim partnerom poprzez licencjonowanie czy inne porozumienia.

Grupa Hahn to sieć wyspecjalizowanych firm zajmujących się automatyką przemysłową i systemami robotycznymi. Ma ponad 30-letnie doświadczenie zebrane podczas realizacji setek instalacji robotów współpracujących i konwencjonalnych. Rethink Robotics stanie się trzecim filarem grupy - obok działalności integracyjnej prowadzonej przez Hahn Robotics oraz wynajmu prowadzonego przez Hahn RobShare.

Obecnie Hahn zatrudnia około 1100 osób w 19 lokalizacjach na całym świecie, generując roczny przychód w wysokości około 160 mln euro. Zakłady produkcyjne grupy znajdują się w Chinach, Czechach, Chorwacji, Niemczech, Indiach, Izraelu, Meksyku, Szwajcarii, Szwecji, Turcji i w Stanach Zjednoczonych. Hahn Group ma dwie brytyjskie spółki zależne - Multi Automation w Redditch oraz Orwin w Waszyngtonie.

Źródło: Drives & Controls

Powiązane treści
Grupa HAHN reaktywuje działalność Rethink Robotics
Rethink Robotics kończy działalność
Roboty Rethink Robotics dostępne w Polsce
Rynek robotów kartezjańskich - 23 mld dolarów w 2026 roku
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Siemens przejmuje Altair
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów